Jakub Petr bude hlavním trenérem i generálním manažerem Vítkovic

Ostrava - Hokejisté Vítkovic zakončí právě vrcholící sezónu sice až skoro koncem března 2016, ale vedení klubu už s předstihem oznámilo zásadní novinky pro příští extraligový ročník. S účinností od 1. května se hlavním trenérem stane dosavadní asistent Jakub Petr, který byl jmenován i generálním manažerem HC Vítkovice Steel.

Reklama

Jakub Petr je současně hlavním koučem české reprezentační „dvacítky“. U vítkovického áčka působí od předešlé sezóny 2014/2015, kdy společně s hlavním koučem Ladislavem Svozilem nahradili v průběhu soutěže odvolanou dvojici Peter Oremus-Roman Šimíček. Na jaře 2015 se Vítkovice dostaly do předkola play off, v němž podlehly Pardubicím. A nynější účinkování Vítkovic je spojeno pouze s účastí ve skupině o umístění. Ostravský celek se v extralize zachránil a vyhne se tudíž i baráži o udržení, protože má před aktuálně třináctým Litvínovem dostatečný náskok. Vše nasvědčuje tomu, že obsadí konečné jedenácté místo.

Současný ročník extraligy nebude ve Vítkovicích hodnocen jako úspěšný. Poprvé od roku 2008 se tým totiž neprobojoval ani do předkola play off.

„Nechci se ještě před koncem sezóny pouštět do rozborů, proč to nevyšlo. Přece jen by to spíš náleželo hlavnímu trenérovi,“ uvedl dosavadní asistent Jakub Petr po jednom z minulých zápasů.

Dvojice Svozil-Petr povede v tomto složení tým naposledy v pátek 25. března na domácím ledě proti Litvínovu. Je možné, že Ladislav Svozil se pak přesune na post sportovního manažera. A novým asistentem Jakuba Petra bude Pavel Trnka, trenér vítkovické mládeže a bývalý hráč se zkušenostmi ze zámořské NHL, Plzně i Vítkovic.

Z tiskové zprávy HC Vítkovice vyplývá, že na pozici generálního manažera skončí Petr Husička.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře