Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru

Z utkání Vítkovic. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Vítkovic. Foto: Ladislav Chlíbek

Turbulentní období a obrovský řez v hráčském kádru mezi dvěma sezonami zaznamenal hokejový klub HC Vítkovice Ridera. Už v průběhu léta vyšlo najevo, že ostravský celek doznává před startem extraligy velké množství změn.

Reklama

Hodně sledovaným tématem byly samozřejmě odchody výrazných opor. Zacelit mezery v sestavě se pokusí noví hráči, kteří se zabudovávají do kádru trenéra a generálního manažera Jakuba Petra.

Fanoušci ostravského hokeje už neuvidí ve vítkovickém dresu reprezentačního brankáře Patrika Bartošáka, který přestoupil do Třince. Dosavadní kapitán Rostislav Olesz se rozhodl v klubu skončit a zamířil do Olomouce.

A výčet odchodů je mnohem početnější: útočníci Jakub Lev a Lukáš Kucsera šli do Komety Brno, Radoslav Tybor do Pardubic, David Květoň do Frýdku-Místku, Roman Szturc do Zlína, Michal Poletín do Dukly Jihlava, obránce Jaroslav Mrázek do Prostějova a skončil i Josef Hrabal.

Přišli Bukarts a Mallet

Naopak ze známějších nových jmen se na soupisce objevuje lotyšský reprezentační útočník Roberts Bukarts, jenž přišel z pražské Sparty.

A v české extralize hrál předtím i za Zlín a Třinec. Další forvard Alexandre Mallet působil ještě na jaře v Kometě Brno, Dominik Lakatoš v Liberci, David Kvasnička v Plzni, Nicolas Werbik ve Zlíně. Brankář Miroslav Svoboda přišel z rakouského Dornbirnu, ale chytal dříve v Plzni, zkoušel to v zámoří i ve Finsku. Erik Němec hrál za Znojmo v EBEL.

Je pravděpodobné, že v úvodním duelu proti Olomouci bude Vítkovicím chybět útočník Ondřej Roman.

„Jeho zranění z turnaje v Maďarsku je nepříjemností. Bereme to jako zásah do složení přesilovkové formace. Věřím, že do sestavy nepromluví už další zdravotní problémy, takže určitou představu pro první kolo máme a už ji nechceme měnit,“ uvažoval Jakub Petr před novináři na předsezonní tiskové konferenci v Ostravě.

Chtějí se dostat do play off

Vítkovičtí vnímají názory, že se od nich toho moc nečeká vzhledem k řezu v hráčském kádru.

Možná, že právě fakt, že jsme nijak neposílili a pracujeme se současným kádrem, svádí všeobecně k určitým pochybám o naší výkonnosti. Ve sportu je to někdy nebo i často výhodou. Tým pak může překvapit, i když tomu musí předcházet hokejová práce. Rádi bychom to dotáhli do play off. Nikdo přece nejde do soutěže předem smířený s tím, že se mu nebude dařit. Chceme se postupně zlepšovat,“ nastínil Jakub Petr klubovou strategii.

Dobrou prověrkou bylo turné ve Švýcarsku, byť Vítkovice prohrály tři ze čtyř zápasů. Pozitivním zjištěním naopak bylo vítězství nad Duklou Trenčín 5:0.

„Zápasy sloužily k tomu, abychom po obrovském zásahu do kádru hledali vhodný herní projev. Snažíme se vytěžit maximum z nadšení mladých hráčů. Kromě zdravé hokejové agresivity ale nesmíme opomenout ani pokoru před extraligou a těžkými soupeři,“ pravil ještě Jakub Petr na prahu nové sezony.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu Městská nemocnice Ostrava se pozvolna vrací k běžnému provozu
Obránce Šimon Szathmáry je další posilou hokejistů Poruby v první lize Obránce Šimon Szathmáry je další posilou hokejistů Poruby v první lize
Fotbalisté Třince pod novým trenérem Strakou vyhráli potřetí v řadě Fotbalisté Třince pod novým trenérem Strakou vyhráli potřetí v řadě

Obrovské srdce se objeví na budově nemocnice Obrovské srdce se objeví na budově nemocnice
Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů


Komentáře