Hokejisty Havířova povede slovenský kouč Štefan Mikeš

Havířov - Přestože veškerá pozornost hokejových příznivců v Moravskoslezském kraji se koncentruje na zápasy mistrovství světa v ČEZ Areně v Ostravě (1. - 17. května 2015), v klubech z regionu probíhají kromě zhodnocení minulé sezóny i organizační přípravy na nový ročník soutěží. Prvoligový AZ Havířov hlásí změnu trenéra.

Reklama

Zatímco do konce března vedl havířovské hokejisty Jan Daneček, uvítá hráče při srazu na začátku letní přípravy v roli hlavního kouče slovenský expert Štefan Mikeš. Padesátiletý trenér přichází do Havířova s řadou zkušeností z evropského hokeje. Působil v Německu, byl koučem slovenské reprezentace do 20 let, pracoval v hodně sledované pozici lodivoda Slovanu Bratislava a vyzkoušel si i angažmá v polském HK Sanok a v rakouském Kapfenbergu.

Mikeš bude sice nováčkem na půdě českého hokeje, ale vzhledem k blízkosti Slovenska se nejedná v jeho případě o naprostý krok do neznáma. Nová šance je pro něj výzvou. I první liga má v Česku svou kvalitu, o čemž letos přesvědčil prvoligový vítěz Chomutov postupem do extraligy. A také v předešlých dvou letech uspěly při boji o extraligu tehdy prvoligové týmy Mladé Boleslavi a Olomouce, které se zabydlují mezi elitou.

Havířovský tým dozná některých změn i v hráčském kádru. Klub nenabídl smlouvu Marku Loskotovi i několika dalším hráčům. Naopak by měli širší výběr a snad i uvažovanou základní sestavu doplnit někteří noví hráči.

Vedení klubu oznámilo zajímavou, ale zároveň i očekávanou novinku, že první zápas v rámci přípravy na nadcházející sezónu sehraje AZ Havířov 30. července v sousedském derby s extraligovými Vítkovicemi.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Havířovsko

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci
Opilý a bez řidičáku. Řídil, boural a zranil spolujezdkyni Opilý a bez řidičáku. Řídil, boural a zranil spolujezdkyni
Senior za volantem nedbal semaforu a sejmul chodce Senior za volantem nedbal semaforu a sejmul chodce

Ve Varech chceme hrát ještě defenzivněji než v Ústí, říká havířovský Radek Pořízek Ve Varech chceme hrát ještě defenzivněji než v Ústí, říká havířovský Radek Pořízek
Třiadevadesátiletý senior způsobil vážnou nehodu, při které zemřela žena Třiadevadesátiletý senior způsobil vážnou nehodu, při které zemřela žena
Pozor na Rumunky v ulicích. Pořádaly falešnou sbírku! Pozor na Rumunky v ulicích. Pořádaly falešnou sbírku!


Komentáře