Hokejisté Vítkovic se počátkem března 2015 přestěhují na stadión v Porubě

Vítkovice, Poruba - Hokejová extraliga se už blíží do finiše základní části a ve všech klubech panuje intenzivní snaha o co nejlepší zvládnutí závěrečných kol, která určí celky pro čtvrtfinále play-off, předkolo play-off i skupinu o 11. - 14. místo. Usilovná práce provází i činnost v HC Vítkovice Steel. Kromě sportovní stránky řeší klub i organizační záležitosti spojené s termíny a především dějištěm konání některých zápasů.

Reklama

„S největší pravděpodobností, tedy na devětadevadesát procent, nebudeme moci sehrát utkání 52. kola se Škodou Plzeň na domácím ledě v ČEZ ARENĚ,“ uvedl generální manažer klubu Petr Husička na klubovém webu.

Počátkem března totiž bude ostravská aréna patřit přípravám a samotnému duelu tenisového Davis Cupu mužů mezi Českou republikou a Austrálií (pátek 6. -neděle 8. března). Praxe je taková, že hala musí být k dispozici pro tenisty už s předstihem kvůli položení hrací plochy, tréninkům apod.

Zápas hokejistů Vítkovic s Plzní má stanovený termín v neděli 1. března 2015. Je to poslední kolo základní části, kdy se všechna utkání hrají ve stejný den.

„A tak se chystáme na to, že souboj s Plzní proběhne na zimním stadiónu SAREZA v Porubě,“ nastínil Husička. Přitom závěrečné kolo může rozhodovat o dalším působení vítkovického týmu v rámci tohoto ročníku extraligy. „V ČEZ Areně jsme zvyklí na vynikající diváckou podporu, chodí až osm tisíc lidí. Stadión v Porubě nemá takovou kapacitu,“ podotýká generální manažer. „Informaci o zamýšlené změně domácího prostředí dáváme veřejnosti na vědomí už s dostatečným časovým náskokem, aby se na to hokejoví příznivci mohli připravit,“ doplnil Husička.

Vzhledem k tomu, že předkolo play-off začne nedlouho po skončení základní části, musí se počítat s variantou, že by Vítkovice sehrály v Porubě i další dva extraligové zápasy. Jedině v případě přímého postupu do čtvrtfinále, tedy umístění do šesté příčky, by ostravský tým vstoupil do vyřazovací části později.

Vítkovický celek netají velké odhodlání v boji o play-off. „Sezóna je dlouhá a s přibývajícím časem je důležité, aby hráči byli nejen kondičně a silově na úrovni, ale ke slovu přichází i psychika. Bude to takříkajíc o hlavě,“ říká asistent trenéra Jakub Petr.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře