Házenkářské finále v Ostravě: Poruba bojuje o titul

Poruba - Dokonalý vrchol sezóny absolvují házenkářky DHC Sokol Poruba. Po třetím místě v česko-slovenské interlize mají jistou stříbrnou medaili v play-off české ligy, ale zároveň se nevzdávají naděje na úspěch v podobě mistrovského titulu. O něj usilují ve finále proti DHK Baník Most.

Reklama

Dějištěm prvního zápasu finálové série, hrané jen na dva vítězné duely, je Ostrava v sobotu 16. května 2015. Poté následuje odveta v sobotu 23. května v Mostě, kde by se hrál o den později i rozhodující třetí souboj. Jelikož ostravské házenkářky skončily v interlize o příčku pozadu za druhým Mostem, může být role favorizovaného celku přisuzována právě severočeskému týmu. „Podle interligové tabulky to tak vyznívá, ale rozdíl mezi námi a Mostem byl jediný bod ve prospěch soupeřek. To není přece výrazná propast,“ tvrdí trenér Poruby Jan Beňadik.

Oba celky se naposledy střetly v závěru interligy, kdy Poruba vyhrála doma o gól. Ale to už měl Most jisté druhé místo, takže ani vítězství nepomohlo ostravského družstvu k posunu výš ze třetí interligové pozice.

Kouč Beňadik věří, že finálová série bude otevřenou záležitostí, jelikož může rozhodovat jen momentální forma a fakt, jak se oba týmy vyrovnají s náročností boje o zlato. „Hodně bude záležet na kvalitní obraně, která je základem. Na defenzivu jsme se zaměřili už v semifinále proti pražské Slavii. Most disponuje širším kádrem, osobností je Petra Vítková. Soupeřky obhajují titul z minulých dvou let a mají tedy nejvyšší cíle,“ zamýšlí se porubský trenér.

Mostecký klub přikládá finálovému vyvrcholení české ligy velký význam. Výprava Baníku odcestovala k prvnímu zápasu do Ostravy už den předem.

ČTĚTE: Házenkářky Poruby si zahrají finále české ligy proti Mostu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře