Házenkářky Poruby si zahrají finále české ligy proti Mostu

Poruba - Minimálně stříbrnou medaili získají házenkářky Sokola Poruba v play-off české ligy. Rozhodl o tom jejich úspěch v semifinále proti pražské Slavii. Ostravský celek vyhrál 2:1 na zápasy a zajistil si postup do finále, v němž se střetne s obhájkyněmi titulu z DHK Baník Most.

Reklama

Porubské házenkářky už překročily předsezónní cíl. V nesmírně dlouhém soutěžním ročníku totiž nejprve vybojovaly bronz v česko-slovenské interlize a nyní na něj navazují účastí ve finálové sérii o český titul.

„Dvě medailová umístění jsou pro děvčata odměnou za tréninkovou dřinu, navíc jsme startovali i v evropském poháru. Byla to velká porce utkání, k tomu náleželo i cestování. Nebylo to jednoduché, ale jsem rád, že síly vydržely až do současné doby,“ liboval si trenér Jan Beňadik.

V semifinálové partii se silnou Slavií se hráčky Poruby zlepšovaly zápas od zápasu. Po úvodní porážce v Praze zvrátily vývoj na domácí palubovce. Vyrovnaly sérii na 1:1 a další den rozhodly o konečném triumfu. Důležitým faktorem bylo, že výhodu třetího a tudíž rozhodujícího střetnutí měly na vlastním hřišti. Bylo to dáno postavením v tabulce interligy, v níž Poruba skončila třetí a Slavia čtvrtá.

„Tenhle systém, kdy jsme začínali venku a pak následovaly dva zápasy doma, je trochu netypický. Nakonec si na něj nemůžeme stěžovat, protože jsme semifinále zvládli, byť každá série play-off je zátěží i na psychiku. V závěrečném utkání semifinále se náš tým prosadil i fyzickou házenou. Byl to náročný styl, ale účinný,“ zamyslel se Beňadik.

Vrchol české ligy tedy obstará finále Poruba-Most. Ostravský tým vyhrál ligu v roce 2012, o rok později byl druhý a loni třetí. Takže už si vylepšil bilanci z předešlé sezóny. „Počtvrté v řadě má náš oddíl cenný kov, přitom se kádr před touto sezónou hodně omladil,“ připomněl Beňadik stabilní pozici Poruby v nejužší české špičce.

Favoritem finále bude ale Baník Most, český mistr z let 2013 a 2014. V semifinále mostecké hráčky celkem snadno zdolaly tým Olomouce 2:0 na zápasy. Předtím byly druhé v interlize a mají tedy rovněž jako Poruba jistotu dvou medailí z letošní sezóny. Navíc Most vyhrál i Český pohár, čímž potvrdil standardní výkonnost. Zajímavostí z mosteckého klubu je skutečnost, že v průběhu soutěže u družstva skončil úspěšný trenér Dušan Poloz a nahradil jej slovenský kouč Lubomír Hudák.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře