Házenkářky Poruby se v evropském poháru poměří s francouzským soupeřem

Poruba - První polovina března bude pro házenkářky DHC Sokol Poruba dosavadním vrcholem sezóny. A to z toho důvodu, že ostravské družstvo sehraje dva čtvrtfinálové zápasy evropského Challenge Cupu. Los jim přisoudil francouzský celek Union Mios Biganos-Begles.

Reklama

Na základě rozlosování by se první utkání mělo hrát v sobotu 7. března nebo v neděli 8. března v Ostravě, odveta pak 14. nebo 15. března ve Francii.

Poruba se ocitla mezi osmi nejlepšími týmy Vyzývacího poháru, což je už samo o sobě velkým úspěchem. „V osudí zůstalo kromě nás jen sedm družstev, proto je pravděpodobné, že všichni mají určitou kvalitu. Jelikož sídlo našeho soupeře leží až na jihozápadě Francie, odpadla kvůli vzdálenosti možnost cestování autobusem. Ale po sportovní stránce to bude jistě přínosná konfrontace,“ uvedl generální manažer klubu Libor Adámek na klubovém webu.

Francouzský celek z města poblíž známého centra Bordeaux je nováčkem tamní nejvyšší soutěže, kde patří do spodní části tabulky. Ale už loni úspěšně startoval v Challenge Cupu a může tudíž využít velké mezinárodní zkušenosti.

Trenér Poruby Jan Beňadik se také zamyslel nad losem i vyhlídkami svých svěřenkyň: „Nevadilo by mi, kdybychom hráli s ukrajinským týmem, který má domácí prostředí ve Lvově. V česko-slovenské interlize nás čekají střetnutí v Michalovcích a v Prešově, takže by to byla další cesta na Východ. Ve Francii dlouhodobě působí trenér české ženské reprezentace Jan Bašný i několik slovenských hráček.  Věřím, že i tímto způsobem seženeme víc informací, než jsme měli o předešlém portugalském celku v osmifinále. Přes něj jsme postoupili a uděláme maximum pro to, abychom se mohli dobře připravit i na Union Mios. Ale netroufám si hodnotit, kdo je větším favoritem.“

ČTĚTE:  Házenkářky Poruby odehrají pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, tvrdí Beňadik

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře