Házenkářky Poruby se dál prosazují v pohárové Evropě!

Poruba - Skvělé tažení házenkářek DHC Sokol Poruba pohárovou Evropou pokračuje! Ostravský tým pronikl už do čtvrtfinále Challenge Cupu a potvrzuje pozici jednoho z nejlepších českých družstev v probíhající ligové i mezinárodní sezóně.

Reklama

Celek Poruby obstál i na portugalské půdě, kde sehrál oba zápasy osmifinále. „Cestovali jsme do Porta s cílem postoupit, což se podařilo. Ale bylo to drama. Možná větší, než jsme si dokázali představit,“ hovořil trenér Jan Beňadik v tomto duchu na klubovém webu.

Porubské hráčky totiž vybojovaly s portugalským týmem dvě odlišná střetnutí. Nejprve vyhrály 28:24, potom stejným poměrem prohrály. Musely tedy rozhodovat sedmimetrové hody. A v nich ostravský tým prokázal pevnější nervy i šikovnost. „Házená je i o štěstí. Loni jsme nešťastně vypadli se švédským týmem v součtu o jediný gól, tentokrát se detaily přiklonily na naši stranu. Ale postup je zasloužený, byli jsme o kousek lepší,“ přesvědčoval Beňadik, který bere pohárový úspěch jako velkou zkušenost pro mladý kádr hráček.

„Cením si toho, jak děvčata zvládla sedmimetrové hody. Trénujeme je i v přípravě, ale něco jiného je běžný trénink a potom zápas, v němž jde takříkajíc o všechno,“ vykládal trenér. „Už v lednu jsem říkal, že je naší touhou dostat se do dalšího pohárového kola a střetnout se se špičkovým evropským družstvem. A jsme rádi, že máme možnost znovu se ukázat na evropské scéně. Pro děvčata to bude další skvělý zážitek v jejich házenkářské kariéře,“ podotkl náročný, ale spokojený kouč.

Na pohárového soupeře si musí Sokol Poruba ještě počkat. Hráčky se tak mohou soustředit na pokračování česko-slovenské interligy. Už v pátek 13. února Poruba hostí od 18.30 hodin celek HC Veselí nad Moravou.

Bude to zajímavá konfrontace s týmem, který zaznamenal změnu trenéra. Z Veselí n. M. totiž nedávno nečekaně zamířil slovenský kouč Luboš Hudák do Baníku Most. A nahradil jej další uznávaný slovenský trenér Ján Packa. Měl by tedy přijet s Veselím nad Moravou i do Ostravy. Z tábora Veselí n. M. je důležitá informace, že družstvo si muselo kvůli chřipkové epidemii odložit zápas ve slovenských Michalovcích. Takže panuje otázka, v jakém zdravotním stavu dorazí veselské házenkářky na palubovku Poruby.

ČTĚTE:  Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem zůstává postup, tvrdí trenér Beňadik

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře