Házenkářky Poruby sahají po medaili v interlize

Poruba - Finiš česko-slovenské interligy házenkářek má pikantní příchuť i pro družstvo DHK Sokol Poruba. Do konce soutěže zbývají dvě kola a ostravský celek patří k adeptům na medaile! Momentálně je v tabulce třetí za lídrem ze slovenských Michalovců a druhým Baníkem Most.

Reklama

Uhájení současné pozice by bylo pro Porubu velkým úspěchem, přičemž vrcholem se může stát po nadcházejícím utkání v Olomouci bitva v posledním dějství právě se severočeským klubem z Mostu. „Nejprve se ale zaměřujeme na zápas na Hané. To je priorita,“ říká porubský trenér Jan Beňadik před sobotním duelem (4. dubna 2015).

Oba týmy se dobře znají, potkávají se kromě ligy i v Českém poháru. „Zatímco nám jde o vítězství a posílení naděje na bronz, hráčky Olomouce usilují o co nejlepší výsledek s ohledem na to, že podle umístění v interlize se určí dvojice pro následné play-off české ligy,“ připomíná kouč atraktivitu zápasu.

Ostravský klub z Poruby hodlá v rozhodující fázi sezóny využít i mezinárodní poznatky z Challenge Cupu. „Určitě je to impuls, jelikož každý těžký zápas znamená příležitost k nabírání zkušeností. Zisk medaile z interligy by byl splněným snem, ale ještě nás čekají dva kroky,“ uvažuje Beňadik.

Porubské házenkářky chtějí uspět v Olomouci i kvůli tomu, aby šly do posledního zápasu s Mostem v plné psychické i fyzické pohodě. Mostecký tým hraje nejprve s Veselím nad Moravou a Severočešky budou vzhledem k domácímu prostředí favoritkami. Přitom se ještě nevzdaly úvah o interligovém titulu, k němuž by ale potřebovaly v součtu s případnými vlastními výhrami i ztráty aktuálně vedoucích Michalovců. Takže to mohou být nervy na více místech až do samotného závěru interligy.

Stav v tabulce interligy: 1. Michalovce 35 bodů, 2. Most 34, 3. Poruba 31, 4. Slavia Praha 28.

Házenkářský šlágr v podobě duelu Poruba-Most se uskuteční v sobotu 11. dubna 2015 od 18 hodin v Ostravě! Po rozdělení medailí z interligové soutěže následuje české play-off. A také v něm budou Poruba s Mostem adepty na zlato. Nemalé ambice provázejí ale i účast pražské Slavie, která obhajuje stříbro. Takže vrcholící sezóna házenkářek slibuje výbornou podívanou.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře