Házenkářky Poruby odehrají pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, tvrdí Beňadik

Poruba - Nebývale náročný program mají od poloviny ledna až po celý únor házenkářky DHC Sokol Poruba. Stále účinkují na třech frontách, když kromě zápasů v dlouhodobé části česko-slovenské interligy zasahují i do evropského Challenge Cupu a jsou ve hře i v Českém poháru. Blíže o situaci v družstvu i jeho ambicích prozradil trenér Jan Beňadik.

Reklama

Jak dopadlo pro Porubu dosavadní lednové pokračování v interlize?

Zatím jsme odehráli dva zápasy. S Olomoucí jsme získali dva body. Co se týče dalšího kola v Mostě, nemohli jsme být spokojeni s výsledkem ani hrou. Shrnul bych to tak, že při trochu standardním výkonu jsme tam měli něco uhrát. Mostečanky asi kvitovaly dvoubodový zisk, nám se to nepovedlo. Celkově to ale nebyl zápas o velké kvalitě.

Po Mostu, který patří do špičky, jedete k dalšímu utkání do Prahy proti Slavii, která je rovněž aspirantem na titul. Co říkáte na takhle těžký dvojboj?

Mělo se hrát původně v neděli 25. ledna, ale termín se posunul už na pátek 23. ledna. Chceme podat co nejlepší výkon. Bohužel nenastoupí naše pivotka a slovenská reprezentantka Minarčíková, která se v Mostě zranila. Je to škoda, protože v prosinci startovala v dresu Slovenska na mistrovství Evropy a hodně na ní spoléháme i v Porubě. Program se dvěma ligovými zápasy po sobě venku je těžký, ale ještě náročnější to bývá v Michalovcích. Tam se v únoru také chystáme a při zpáteční cestě absolvujeme dohrávku v Prešově.

Už spřádáte myšlenky na dvojzápas s portugalským soupeřem v osmifinále Challenge Cupu?

Hrajeme proti tamnímu celku Colégio de Gaia z předměstí Porta. A po dohodě klubů se oba zápasy uskuteční na půdě soupeřek 7. a 8. února. Už jsme jeden portugalský tým vyřadili, ale tenhle je silnější. Tím, že budeme bojovat dvakrát venku, se naskýtá našemu mladému družstvu šance k nabrání zkušeností z mezinárodní ženské házené. Naším cílem je postup, abychom pak mohli případné poznatky využít i v dalším kole evropského poháru.

Co víte o prostředí v Portu?

Hala by měla být vzdálená dvacet minut cesty od letiště. Ubytování i restaurace jsou v jednom objektu. Přes internet si zjišujeme podrobnosti o portugalském týmu, na videu ho chceme vidět i při hře. Máme respekt, ale uvidíme až na místě, jaká bude realita a nakolik se bude shodovat s našimi informacemi.

Jaká je postupová matematika?

Když to řeknu zjednodušeně, tak v součtu obou zápasů je potřeba vstřelit aspoň o gól víc, než protivník.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře