Házenkářky Poruby mají nového trenéra a těší se na evropský pohár

PORUBA - Zásadní novinky přináší házenkářské léto v klubu DHC Sokol Poruba, třetím celku minulého ročníku české ligy a účastníku interligy. Jsou jimi trenérské změny u „áčka“ a zároveň fakt, že ostravský celek už zná svého soupeře v evropském Vyzývacím poháru. Družstvo pod vedením kouče Petera Olšavského a asistenta Michala Hradila nastoupí proti HC Mamuli z gruzínského Tbilisi.

Reklama

V Porubě po pěti letech skončili slovenský trenér Ján Beňadik i jeho asistent Ján Lajčák. Taktovku tak přebírají jejich krajané ze Slovenska. Peter Olšovský přichází ze slovenského týmu z Partizánského.

„Na tamní působení mám výborné vzpomínky a odnáším si cenné poznatky. Byla to příjemná štace v česko-slovenské interlize. Jelikož i Poruba hraje stejnou soutěž a patří do absolutní špičky, vnímám svůj trenérský přestup jako posun v kariéře. Oslovila mě strategie a vize majitele a generálního manažera Libora Adámka. Vím, že předností klubu jsou profesionální podmínky,“ v tomto duchu se vyjádřil Peter Olšavský na klubovém webu.

Sokol Poruba zaznamenává i hráčské změny. Reprezentantka Helena Ryšánková odešla do Francie, další reprezentantka Petra Adámková se ale vrátila z Německa. „Některé hráčky znám, ale dosud spíše jako soupeřky. Máme představu, že bychom dávali příležitost i mladým házenkářkám z vlastních řad. Poruba těží i z práce juniorského výběru,“ poznamenal nový trenér.

Nadcházející sezóna bude pro házenkářky Poruby jako tradičně v posledních letech velmi náročná. Kromě české ligy, interligy a Českého poháru přijde i mezinárodní konfrontace ve Vyzývacím poháru.

„Právě účast v evropské soutěži je další možností k získání zkušeností,“ pravil Olšavský. „O gruzínském soupeři z Tbilisi toho ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli los, moc nevíme. Ale hraje se až v průběhu podzimu, takže je čas na přípravu. Pro Ostravu může být domácí zápas přitažlivou událostí. Samozřejmě budeme chtít postoupit,“ dodal porubský trenér.

Vedle Poruby budou českou ligu v evropských házenkářských pohárech žen zastupovat i oba finalisté minulého ročníku: Baník Most a Slavia Praha. A to konkrétně v Poháru EHF.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře