Házenkářky Poruby chtějí v semifinále zdolat pražskou Slavii

Poruba - V play-off české ligy házenkářek už jde do tuhého. Čtyři družstva bojují o titul a prvním stupínkem je semifinále, které se hraje jen na dva vítězné zápasy. Záleží tak na detailech, chybičkách i případném štěstí. Celek DHK Sokol Poruba se poměřuje s pražskou Slavií. Lepší z této dvojice narazí ve finále proti úspěšnějšímu celku z dvojice Most-Olomouc.

Reklama

Nejvýš nasazený je Baník Most. Poruba v roli druhého nejlepšího českého celku se pokusí zdolat třetí pražskou Slavii. Systém semifinálové série je nezvyklý v tom, že nejprve se hrálo na půdě hůře umístěného celku v interlize, tedy na Slavii v Praze. A ve čtvrtek 7. května je v Ostravě na pořadu odveta Poruba-Slavia. Pokud by byl stav série 1:1, následoval by opět na domácí palubovce ostravského družstva rozhodující třetí zápas.

„Systém nějak vznikal a je takhle nastavený. Reprezentačnímu trenérovi se asi nelíbil větší počet zápasů, že by jich bylo moc. Tak se našlo takové řešení se zkrácením play-off. Těžko říci, jestli je to optimální varianta,“ dumal trenér Poruby Jan Beňadik. „Uvidíme, jaká bude zkušenost při vyhodnocení soutěže,“ prohodil.

Nad tím, jak daleko nebo blízko má Poruba do finále, nechtěl kouč polemizovat. „Není lehké odhadovat šance. Pro družstva, která dobře trénují a mají stabilní výkonnost, je finále lákavou vidinou. Před sezónou jsme si dali za cíl medaili v české lize a už samotná účast ve finále by byla jeho splněním. Pokud bychom nepostoupili, je tady i série o bronz. Ale soustřeďujeme se na to, abychom odvedli v semifinále maximum, a ukáže se, na co to bude stačit,“ přiblížil Beňadik svoje myšlenky.

Celek Poruby chce dál vycházet z kvalitní defenzivy a přechodu do útoku. „Chci, aby si hráčky vzájemně pomáhaly. Máme v kádru mladé házenkářky ze širšího výběru české i slovenské reprezentace. A v tom vidím perspektivu pro jejich další herní progres,“ uvažoval trenér.

V Ostravě se zabývají i přitažlivou možností zahrát si znovu v evropských pohárech. „Máme jistotu, že jsme si už zajistili účinkování na mezinárodní scéně. Hráli jsme v Evropě už v posledních třech letech a chtěli bychom si to zopakovat. Proto je velkou motivací i boj o ligové medaile, abychom šli do poháru s nějakým domácím úspěchem,“ zakončil Beňadik.

ČTĚTE: Vzpomínky na titul jsou krásné, ale hledíme dopředu, říká brankářka Markéta Doláková

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře