Házenkářky Poruby chtějí v domácí hale získat Český pohár

Házenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federaceHázenkářky Poruby. Foto: archiv České házenkářská federace

Ostrava - Házenkářky Sokola Poruba prožívají sezónu s několika vrcholnými akcemi. Kromě účasti v evropském poháru bojují v česko-slovenské interlize a jejich nejbližším cílem je úspěch ve finále Českého poháru žen! Ve středu 23. března od 18 hodin hostí Poruba v ostravské hale celek Baníku Most.

Reklama

„Most má už několik sezon velice stabilní formu a dochází v jeho hře jen k malým změnám a obměnám. Hráčky Mostu mají svou kvalitu a spíše si myslím, že ten tým dozrál,“ řekl na adresu soupeře trenér Poruby Jan Beňadik na klubovém webu. "A třeba Markéta Jeřábková nebo Simona Szarková se už sžily s prostředím i novými spoluhráčkami, což se projevuje i na zlepšených výkonech a výsledcích celého týmu. Totéž by se dalo říct o Petře Růčkové, která si za tři roky našla už v týmu svou pozici a patří k oporám," tvrdil kouč.

Poruba si váží faktu, že bude mít ve finále výhodu domácího prostředí. „Jsme rádi, že nemusíme cestovat do Mostu. Ale ze sportovního hlediska to právě v zápase s tak silným soupeřem nemusí být úplně to rozhodující. Dá se očekávat, že přijde do haly Sarezy zase hodně lidí a bude super atmosféra. To by nám mělo taky hodně pomoci," uvažuje Beňadik. Poruba se pokusí poprvé v historii dosáhnout na prvenství v této soutěži, tři předešlé finálové pokusy ji nevyšly. „Několik zápasů jsme v Interlize vcelku smolně remizovali, takže věřím, že by se k nám mohlo přiklonit štěstíčko, a my si tak třeba před startem českého play-off mohli zvednout náladu. Ale bude to zase spíše o nás a našem výkonu, který proti Mostu podáme. Ten rozhodne," uvědomuje si trenér.

Baník Most hraje na palubovce soupeře, ale týmu nechybí sebevědomí. „Náš cíl pro finále Českého poháru žen je jasný – dojet do Ostravy a cestou zpět naložit do autobusu pohár,“ říká mostecký trenér Peter Dávid.

„Nebude to však lehké. Dobře si pamatujeme, jaké jsme měli problémy, když jsme tam hráli ligový zápas, ve kterém jsme remizovali 27:27. Poruba je velmi silná, ale poučili jsme se z vlastních chyb. A tomu odpovídala i naše příprava, která bohužel nebyla optimální. Měli jsme hráčky v české, slovenské a makedonské reprezentaci. A navíc Markétu Jeřábkovou v juniorské reprezentaci. Skládali jsme to, jak se to dalo. Příprava byla díky reprezentačním srazům nabourána. Přesto je do středy náš cíl finále s Porubou. A od středečního večera vystřídá nová výzva – sobotní šlágr s Michalovcemi,“ rozebírá kouč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře