Házenkářky Poruby bojují s tureckým Izmirem

Ostrava - Házenkářky DHC Sokol Poruba účinkují i v probíhající sezóně znovu na třech frontách. V česko-slovenské interlize figurují v současné době na čtvrtém místě tabulky. Postoupily do finále Českého poháru a nyní mají před sebou starty v osmifinále Challenge Cupu.

Reklama

V domácí pohárové soutěži nastoupily porubské hráčky v Praze proti Slavii. Bylo to už v semifinále, a Poruba vyhrála 23:19. „Zápas nám vyhovoval i z hlediska termínu, protože jsme měli možnost odehrát kvalitní utkání před vstupem do evropského poháru,“ pochvaloval si trenér Jan Beňadik.

A v sobotu 9. ledna 2016 od 18 hodin uvidí Ostrava ženskou házenou v rámci evropského měření sil. Poruba se představí v prvním osmifinálovém duelu proti tureckému Izmiru. Půjde tedy o další mezinárodní konfrontaci ostravského týmu, který je v posledních letech pravidelným účastníkem bojů v pohárové Evropě.

Pro Porubu bude souboj s Izmirem další novinkou, co se týká zahraničních soupeřek. Ostravanky se už střetly s celky z Ruska, Švédska, Portugalska, Francie a nyní přichází na řadu Turecko. „Bude to atraktivní záležitost. Je jasné, že v této fázi soutěže směřují ambice všech týmů, které se dostaly do osmifinále, k dalšímu úspěchu,“ uvedl na klubovém webu Libor Adámek, manažer Poruby.

Turecký Izmir vyřadil v předešlém kole švýcarský Thun. „Náš trenér Janko Beňadik viděl videozáznam zápasu Izmiru v Thunu, takže se dá čerpat i z těchto poznatků. Jelikož hrajeme první utkání s Izmirem v domácí hale, chceme si vytvořit solidní pozici pro odvetu. V Turecku se musíme připravit na tamní bouřlivé prostředí. Ale naše děvčata už v Evropě něco odehrála a právě zkušenosti z posledních dvou let by nám mohly pomoci ke zvládnutí obou zápasů,“ přemýšlel Adámek.

Po soubojích s Izmirem (9. a 16. ledna 2016) budou házenkářky Poruby pokračovat v interlize. Dne 23. ledna hrají ve slovenském Prešově, 27. ledna v Písku a 30. ledna doma s Baníkem Most. A v tomto utkání půjde o reprízu loňského finále české ligy!

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře