Házenkáři Karviné si zahrají o třetí místo v extralize

Karvina - Naději na bronzovou medaili v extralize si stále drží házenkáři HC Baník OKD Karviná. Poté, co nestačili v semifinálové sérii play-off na favorizovanou Plzeň, soustředí síly na to, aby vybojovali pro svůj klub konečné třetí místo v soutěži.

Reklama

Karvinští měli proti Plzní těžkou úlohu. Po dvou porážkách na západočeské palubovce se pokoušeli prodloužit sérii při prvním domácím zápase, ale na výhru to nestačilo. Vyřazení poměrem 0:3 na utkání vyznívá jednoznačně, ale nutno uvést, že se potkali vítězové základní části a sedmý celek po dlouhodobé fázi soutěže. A přece jen se ukázaly rozdíly mezi oběma týmy.

„Škoda, že se nám nepovedlo jeden zápas v Plzni vyhrát. To by bylo optimální pro naše šance ke zdramatizování série. Soupeř pak měl psychickou výhodu v tom smyslu, že se výrazně přiblížil k postupu do finále,“ v tomto duchu uvažoval karvinský trenér Jaroslav Hudeček na klubovém webu.

Plzeňský trenér Martin Šetlík byl postupem přes Karvinou potěšen: „Každé play-off je těžké a zvlášť, když hrajete na soupeřově půdě. Zvládli jsme ale začátek třetího zápasu a od toho se odvíjel další průběh. Karviná odvedla solidní práci. Házená je tady pojmem. Pokud jde o vrchol sezóny, jsme rádi, že se můžeme chystat na finále.“

Sezóna pro Baník OKD Karviná ale samozřejmě nekončí. Tým má novou motivaci pro boj o bronz. Karvinská házená čeká na extraligovou medaili pět let. Jenže touhu získat třetí místo bude mít i jejich soupeř. Budou to buď Lovosice nebo KP Brno. Záleží na tom, kdo z této semifinálové dvojice postoupí do finále proti Plzni a na koho zbude „malé“ finále.

ČTĚTE: Karviná se těší na házenkářské semifinále s Plzní

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře