Futsalová Golden liga v Ostravě se dostává i do televize

Ostrava - Nedílnou součástí sportovního života v Ostravě je každoročně během zimního období oblíbená Halová soutěž firem ve futsalu, tedy Golden liga. Letos probíhá již její sedmnáctý ročník. Dokonalý přehled o něm, ale i celé dlouhodobé akci, má generální manažer turnaje Pavel Czene.

Reklama

„Pro organizaci, která se věnuje Halové lize firem, pracuji od roku 2010, kdy mě o spolupráci požádal zakladatel Karel Bláha. S uspokojením mohu poděkovat všem aktérům a vyzdvihnout týmy, které mají zájem o mimopracovní aktivity. Nadšení amatérští sportovci společně vytáhli halovou Golden ligu firem do povědomí ostatních lidí a potenciálních hráčů v Ostravě i okolí,“ kvituje Czene rozmach soutěže. Ta se stává stále populárnější nejen v České republice, ale i na Slovensku.

„Pokud shrnu naše Ostravsko, tak účastníci a vzájemní soupeři jsou každým rokem čím dál kvalitnější. S tím souvisí i nároky na pořádání turnajů. Mám na starost zajištění haly, občerstvení, chod pořadatelské služby, zázemí hráčů, organizaci soutěže, jednání s partnery, finanční a smluvní dohody. Vyhlášení výsledků společně se záznamem v České televizi proběhne v dubnu v  ostravském hotelu Park Inn, který je partnerem akce," líčí manažer.

Čtvrtý turnaj se uskuteční v sobotu 28. února 2015. A to ve sportovní hale SC Dubina v Ostravě. „Záznam bude natáčet a reportáž pořizovat štáb České televize pro vysílání na programu ČT Sport. Přijede i sportovní moderátor a reportér David Kozohorský, který s touto akcí spolupracuje již několik let a dokonce se osobně zná i s některými hráči,“ prozrazuje Czene.

Golden liga na Ostravsku se k uspokojení pořadatelů rozrůstá. „Máme v Ostravě už dvě ligy. V první lize vede tým ČP Pojišťovny a v závěsu jsou vítkovické týmy VPE a VHM, tedy na druhé a třetí příčce. Druhé lize vévodí skupina firmy Teso a také vítkovický Gearworsk. V turnajích vystupují i bývalí hráči nejvyšších futsalových soutěží v republice, třeba Dušan Kašický, nebo odchovanec ostravského Baníku Jaroslav Slavík, či Kovačík z týmu VHM. I nadále pokračuje spolupráce s významnými kluby, byť Baník Ostrava nemá na rozdíl od minulých let letos ve startovním poli své zastoupení,“ upřesňuje manažer turnaje.

Poslání Golden ligy je zřejmé. „Zástupci zaměstnanců různých firem, kteří rádi sportují, dostávají možnost k zajímavému vyžití a mohou se plynule připojit k již fungujícím týmům soutěže. Naskýtá se jim tak příležitost k odreagování od každodenních starostí. Je to i forma zábavy a zároveň šance udělat něco dobrého pro svoje tělo,“ předkládá Czene pozitiva.

MojeOstravsko.cz je mediálním partnerem firemní ligy Golden Tour 2015.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře