Fotbalisté Vítkovic přezimují na špici a hrají o postup

Vítkovice - Zatímco fotbalisté ostravského Baníku se trápí v první lize, v níž přezimují se značnou ztrátou na posledním místě tabulky, panuje nečekaná, ale oprávněná spokojenost ve fotbalových Vítkovicích. Tamní celek MFK vyhrál podzimní část třetí ligy, která se hraje pod názvem Moravskoslezská fotbalová liga.

Reklama

A ve Vítkovicích mohou tudíž spřádat postupové plány do druhé nejvyšší soutěže. Nejlepší tým MSFL si totiž po skončení jarní sezóny zajistí účast ve druhé lize.

MFK Vítkovice jsou senzací MSFL. V roli nováčka se usadili v horní části tabulky a atakovali přední příčky. Dlouho tabulce vévodil Prostějov, jenže v posledním podzimním kole se Vítkovičtí vítězstvím nad Břeclaví posunuli přímo do čela. V jejich prospěch hovoří při shodném zisku 34 bodů o gól lepší skóre.

„Chtěli jsme se v soutěži hlavně udržet a najednou jsme první, co víc si přát?,“ citovala média slova, jimiž trenér Tomáš Pohorelli komentoval vítkovické tažení. Toho, že jeho tým předstihl v podzimním finiši fotbalisty Prostějova, si moc cení. „Čekal jsem, že Prostějov nahoře asi nepřezimuje a někdo ho dotáhne. Adeptů mohlo být víc, protože i ostatní týmy hrají dobrý fotbal. A že z toho vyšly vítězně zrovna Vítkovice, je potěšující,“ mínil kouč.

„Někdy nebývá výkon optimální, ale nejdůležitější jsou body,“ uvědomuje si Pohorelli.

Někteří hráči Vítkovic mají zkušenosti z první i druhé ligy. Například útočník Zbyněk Musiol, který je odchovancem Baníku Ostrava, působil ve Viktorii Žižkov a v sezóně 2011/2012 ve Slovanu Liberec. Tedy v době, kdy Liberečtí vyhráli mistrovský titul a Musiol byl spoluhráčem brankáře Bičíka, uznávaného Štajnera a Nezmara, Breznaníka, Váchy, Rabušice, Šurala, Fleišmana, Keliče, Gebre Selassieho, svého kamaráda Hadaščoka z Opavska a dalších špičkových hráčů. Na titulu se Musiol podílel dokonce dvěma vstřelenými góly. „Byl to velký zážitek,“ vzpomínal útočník na svoje liberecké angažmá.

Musiol dále hrál druhou ligu za severočeský Most a jihočeské FC Táborsko. Po příchodu do Vítkovic se stal oporou mužstva a v právě skončené podzimní sezóně nastřílel 11 gólů. Patří k nejlepším kanonýrům MSFL.

Ve Vítkovicích už přemýšlejí o zimní přípravě a případném doplnění kádru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře