Fotbalisté Baníku Ostrava se pokusí o první výhru - proti Plzni!

Slezská Ostrava - Fotbalová Ostrava se chystá na ligový svátek. Takové označení si jistě zaslouží nadcházející duel nejvyšší soutěže mezi Baníkem a Viktorií Plzeň, který se uskuteční v neděli 5. dubna 2015 na Bazalech s netypickým začátkem ve 14. 45 hodin kvůli přímému přenosu na ČT Sport.

Reklama

V lize je odehráno na jaře již pět kol, sezóna běží naplno. Ostravští jdou přitom do utkání s vědomím, že stále čekají na první jarní vítězství. I na toto téma přišla řeč na předzápasové tiskovce před soubojem s lídrem prvoligové tabulky.

Trenér Baníku Petr Frňka se negativní bilancí ale nestresuje, spíš se snaží pozitivně motivovat mužstvo. „Pomyslná linie mezi remízou a vítězstvím je velmi tenká. Vybojovali jsme zápasy, v nichž jsme měli na dosah tři body, a kluci se vydali ze všech sil. Třeba proti Spartě jsme mohli vyhrát, stejně tak proti Liberci. Byly z toho „jen“ nerozhodné výsledky. Pro mě je nejdůležitější, aby hráči prokázali vůli a odhodlanost.“ V takovém smyslu se kouč vyjádřil i pro klubovou televizi na webu Baníku.

Synot liga pokračuje po čtrnáctidenní přestávce. „Naposledy jsme v Mladé Boleslavi neuspěli, z čehož se chceme poučit. Pauzu jsme využili k regeneraci, někteří hráči doléčovali šrámy. A stihli jsme i přátelské utkání v polské Gliwici,“ upřesnil Frňka nedávný program. Do ostravské sestavy se může vrátit stoper Michal Frydrych.

Plzeň na jaře ještě neztratila ani bod a tudíž zůstává největším favoritem na titul. Těží ze širokého a kvalitního hráčského kádru. Jaká je strategie Baníku pro šlágr jara?

„Víme, že Viktorka Plzeň hraje aktivní fotbal, během zápasů má převahu při držení míče a dává hodně gólů. A vede ligu s pětibodovým náskokem. To hovoří za vše. Spokojit se proti ní jen s defenzivou, by bylo moc špatné, jelikož by hrozila pravděpodobnost, že inkasujeme. Proto se pokusíme o herní styl, který bude směřovat k ofenzivě,“ nastínil Frňka, jakým směrem se ubírají jeho taktické záměry.

Otázkou je, v jakém rozpoložení přijedou Plzeňští do Ostravy. Během ligové přestávky totiž spousta plzeňských hráčů měla reprezentační povinnosti na několika frontách - například V. Procházka, Limberský, D. Kolář, Pilař nastoupili za českou reprezentaci, Kozáčik a Hrošovský za slovenskou reprezentaci.

„Na utkání s tak zvučným soupeřem se těšíme. Je to nedávný účastník Ligy mistrů. Očekáváme i podporu našich příznivců,“ dodal na zmíněné tiskovce Michal Frydrych za celou hráčskou kabinu Baníku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Slezská Ostrava

Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou
Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště
Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili

Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi
Tápání ostravského Baníku nebere konce. Stále klopýtáme, uznal trenér Frňka Tápání ostravského Baníku nebere konce. Stále klopýtáme, uznal trenér Frňka
Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce


Komentáře