Extrémní vedro testuje odolnost hráčů, míní trenér Baníku Páník

OSTRAVA - Fotbalisté Baníku Ostrava ladí herní formu na soustředění v Rakousku s cílem co nejlépe vstoupit do příštího ročníku první ligy. Soutěž začíná už 13. července, takže trenér Bohumil Páník pozorně sleduje výkony svých svěřenců. Jsou mezi nimi i nové posily, což svědčí o ambicích ostravského klubu.

Reklama

 

„V Rakousku jsme hráli přípravné zápasy i za extrémního vedra, ale nemá cenu si stěžovat na klimatické podmínky. Právě v těžkých chvílích se ukáže odolnost jednotlivců i mužstva. Velmi dobrou prověrkou bylo utkání s ruským týmem Samara, protože soupeř proti nám protočil spoustu hráčů,“ uvedl trenér na klubovém webu přímo z rakouského pobytu.

„Ruské celky jezdí na tréninkové kempy s velkým počtem fotbalistů, kteří se chtějí ukázat a bojují o místo. Se stejným zaujetím se prezentovali i proti nám,“ všiml si Páník.

Baník Ostrava po loňské sezoně, kdy mu těsně unikl postup do pohárové Evropy, intenzivně pracuje i na posílení kádru. Do přípravy se hned zapojili útočník Tomáš Smola z Opavy, Brazilec De Azevedo po skončení hostování ve Francii, slovenský záložník Milan Lalkovič z Olomouce a nejnovější akvizicí je záložník Rudolf Reiter z Bohemians Praha 1905.

Smolovi se na Ostravsku líbí

Zajímavý příběh prožívá především Tomáš Smola. Rodák ze severočeských Loun hrál za Ústí nad Labem druhou ligu, potom se stal hvězdou Opavy při jejím postupu mezi elitu a v uplynulé sezoně střelecky táhl opavský tým k záchraně. A to tak usilovně, že se SFC Opava vyhnul baráži a dočkal se klidného setrvání v nejvyšší soutěži.

„I když pocházím ze severu Čech, kde jsem působil asi až do svých osmadvaceti let, oblíbil jsem si nyní severní Moravu a Slezsko. Opravdu jsem tady spokojen i po životní stránce. V Opavě jsem zažil zmíněný postup a jsem rád, že jsem dal ve svém prvním ročníku v první lize devět gólů. Po podzimu nám odešli Kuzmanovič do Ostravy, Kayamba do Plzně, Puškáč do Bohemians, přesto jsme si zachovali bojovnost a nadšení,“ ohlédl se Smola.

Třebaže podle možností jezdí domů na sever Čech, už nedá dopustit na Ostravsko. „Příchod do Baníku považuji za svůj sportovní vrchol. Když porovnám to, na co jsem byl zvyklý ze stadionu v Ústí nad Labem ve druhé lize, tak servis a všechno okolo mužstva je v Ostravě na úplně jiné úrovni i v porovnání s Opavou,“ líčil útočník.

Smola vnímá vysokou kvalitu ostravského kádru. „Pokud jde o útočníky, je tady nesmírná konkurence. Ale věřím, že mohu týmu pomoci, pokud se mi bude dařit. Jako hráč, co se pohybuje na hrotu, umím ocenit i kvality obránců. V Baníku jsou siloví stopeři Patrizio Stronati, Václav Procházka, Martin Šindelář. Hrát proti nim musí být pro soupeře hodně nepříjemné,“ potvrdil si svoje předchozí domněnky.

Reitera chtěli už v zimě

Zatímco Smola je už na Ostravsku ligovou fotbalovou postavou, bude pro fanoušky zpočátku asi trochu neznámým hráčem záložník Rudolf Reiter. Odchovanec pražské Sparty se prosazoval v Bohemians a nyní se přesunul z Prahy do Ostravy. „Je to typ rychlostního hráče, který má předpoklady k dynamickému fotbalu. Baník o něj stál už od zimy, takže ho sledoval plynule i na jaře. A teď se povedlo ho přivést do klubu,“ krátce představil kouč Páník ambiciózního fotbalistu.

Jelikož je v kádru Baníku momentálně přetlak, zvažuje vedení klubu, že některé hráče ze širší soupisky ještě uvolní na hostování. A to například na Slovensko, do Ruska nebo v rámci českých soutěží do Karviné a Pardubic. Hráči tam jsou už na zkoušce a čeká se na finální vyjádření zainteresovaných stran.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře