Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík

TŘINEC - Hokejový útočník Milan Mikulík zasáhl do extraligového ročníku 2017/18 až v průběhu sezóny, ale hned si získal jeden primát. Stal se nejstarším hráčem v kádru Ocelářů Třinec. Sedmatřicáté narozeniny oslavil 10. listopadu 2017, čímž „odsunul“ na druhé místo mezi třineckými veterány Zbyňka Irgla, který je o devatenáct dní mladší. „Hokej v extralize si znovu užívám,“ říká Mikulík.

Reklama

O vás je známo, že často měníte kluby. Ještě nedávno jste působil v extraligové Mladé Boleslavi, potom v Bělorusku, prvoligové Slavii Praha, extraligových Karlových Varech, prvoligovém Frýdku-Místku a nyní hájíte barvy Třince. Jak vzpomínáte na loňskou sezónu?

Je mi líto, že Karlovy Vary sestoupily z extraligy. Klub se rozhodl bojovat dál s mladšími hráči, i když někteří starší tam zůstali. Já jsem se vrátil domů do Ostravy s tím, že budu hrát za Frýdek-Místek, kam to mám kousek. A pak přišla šance z Třince, kde bych chtěl zůstat co nejdéle.

Extraliga v Karlových Varech a v Třinci. V čem je největší rozdíl?

Ve Varech bylo také krásné zázemí, ale jak říkám, bohužel se nepovedla záchrana. V Třinci jsou skvělé podmínky. V tomto směru je klub odskočený od řady jiných týmů. Prostě paráda a člověk si to musí užít.

Jak se vám hrálo v prvoligovém Frýdku-Místku?

Taky super. Dobře jsem se tam připravil na případný návrat do extraligy. Funguje spolupráce mezi Frýdkem a Třincem. Jsou to spojené nádoby. Mladší kluci, kteří neodehrají v Třinci moc minut, nastupují i za Frýdek-Místek.

Co jste zjistil během dosavadního účinkování v extralize?

Všechny týmy hrají dobrý hokej, což platí i o těch, které jsou na spodku tabulky. Na každý zápas se musíme připravit na sto procent.

Oceláři Třinec jsou navíc i v semifinále Ligy mistrů. Jak to berete?

Postoupili jsme přes silné švédské celky. V lednu nás čekají dva zápasy s finským klubem Jyväskylä. Určitě budeme chtít dostat se až do finále.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa


Komentáře