Doma tak brzy? Olesz už zase řádí ve Vítkovicích

Ostrava - Už po dvou měsících je zpátky. Hokejový útočník Rostislav Olesz v listopadu zamířil z extraligových Vítkovic do švýcarského Langnau. Kdo by ale čekal, že už v lednu bude brázdit extraligová kluziště znovu v dresu Vítkovic. Každopádně Olesz se vrátil a Vítkovice hned při jeho obnoveném debutu přehrály Mladou Boleslav 4:1.

Reklama

Olesz patří k předním hráčům extraligy a největším oporám Vítkovic. Fanoušky proto mohlo zarmoutit, když v listopadu odešel do Švýcarska, ačkoli v létě s klubem podepsal tříletou smlouvu. V ní měl ale klauzuli o možném odchodu do Švýcarska.

Švýcarsko Olesz dobře zná, už tam působil. Po svém konci v NHL hrával v Bernu. Do švýcarské ligy není navíc snadné se dostat, hraje v ní mnoho Kanaďanů a působilo v ní jen několik českých hráčů.

Olesz do Švýcarska chtěl, v Langnau se ale příliš neohřál. Důvod? Rodinné důvody. "Dva roky jsem pracoval na tom, abych se vrátil do zahraničí. A když se to povedlo, nastala situace, jaká nastala. Jsou i horší věci," řekl Olesz po návratu do Vítkovic.

Vítkovicím se po odchodu Olesze příliš nedařilo, takže jeho příchod je pro ostravský tým dobrou zprávou. A hned při svém prvním utkání přispěl k výhře nad Mladou Boleslaví 4:1 jednou asistencí. Nastoupil v prvním útoku s Hovorkou a Strapáčem.

"Jsem rád, že jsem po návratu mohl tak rychle nastoupit do zápasu. Přestože jsme nebyli lepším týmem, tak jsme vyhráli. Své osobní statistiky neřeším. Důležité jsou teď body pro tým," dodal Olesz ještě po výhře nad Mladou Boleslaví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku