Doma tak brzy? Olesz už zase řádí ve Vítkovicích

Ilustrační snímek. Foto: archiv HC VítkoviceIlustrační snímek. Foto: archiv HC Vítkovice

Ostrava - Už po dvou měsících je zpátky. Hokejový útočník Rostislav Olesz v listopadu zamířil z extraligových Vítkovic do švýcarského Langnau. Kdo by ale čekal, že už v lednu bude brázdit extraligová kluziště znovu v dresu Vítkovic. Každopádně Olesz se vrátil a Vítkovice hned při jeho obnoveném debutu přehrály Mladou Boleslav 4:1.

Reklama

Olesz patří k předním hráčům extraligy a největším oporám Vítkovic. Fanoušky proto mohlo zarmoutit, když v listopadu odešel do Švýcarska, ačkoli v létě s klubem podepsal tříletou smlouvu. V ní měl ale klauzuli o možném odchodu do Švýcarska.

Švýcarsko Olesz dobře zná, už tam působil. Po svém konci v NHL hrával v Bernu. Do švýcarské ligy není navíc snadné se dostat, hraje v ní mnoho Kanaďanů a působilo v ní jen několik českých hráčů.

Olesz do Švýcarska chtěl, v Langnau se ale příliš neohřál. Důvod? Rodinné důvody. "Dva roky jsem pracoval na tom, abych se vrátil do zahraničí. A když se to povedlo, nastala situace, jaká nastala. Jsou i horší věci," řekl Olesz po návratu do Vítkovic.

Vítkovicím se po odchodu Olesze příliš nedařilo, takže jeho příchod je pro ostravský tým dobrou zprávou. A hned při svém prvním utkání přispěl k výhře nad Mladou Boleslaví 4:1 jednou asistencí. Nastoupil v prvním útoku s Hovorkou a Strapáčem.

"Jsem rád, že jsem po návratu mohl tak rychle nastoupit do zápasu. Přestože jsme nebyli lepším týmem, tak jsme vyhráli. Své osobní statistiky neřeším. Důležité jsou teď body pro tým," dodal Olesz ještě po výhře nad Mladou Boleslaví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR