Doma se nám hraje mnohem lépe, říká ostravský basketbalista Garret Kerr

Ústí n.L. - Basketbalisté NH Ostrava prohráli v utkání 35. kola KNBL na palubovce Slunety Ústí nad Labem vysoko 75:102. I přes porážku ostravského celku zaujal výkon Američana Garreta Kerra, pro něhož je angažmá v Česku první profesionální basketbalovou štací. O svých dojmech se rozpovídal třiadvacetiletý křídelník pro MojeOstravsko.cz

Reklama

Jak hodnotíte zápas v Ústí nad Labem, který jste prohráli 75:102?

Byl to pro nás těžký zápas. Před utkáním nám trenér říkal, abychom se soustředili na obranu, že tím budeme mít větší šanci vyhrát. Ale paradoxně jsme v obraně nebyli dobří. V útoku se nám zatím po celou sezónu dařilo, ale proto, abychom vyhrávali zápasy, musíme být kvalitní v defenzivě.

Čím si vysvětlujete, že se vám v obraně vůbec nedařilo?

Nechci se vymlouvat. Nevím, proč jsme v obraně hráli tak špatně. Možná to bylo také dlouhou cestou do Ústí, než jsme se na hřišti soupeře zaklimatizovali. Ve skutečnosti těžko říct, nevím.

V předchozím utkání na domácí palubovce jste Ústí porazili. V čem byl zápas na hřišti Slunety jiný?

Na domácí palubovce se nám hraje o poznání lépe. Ženou nás dopředu fanoušci a cítíme se tam dobře. Celou sezónu nás provází rozdílnost výkonů doma a venku. Hlavně musíme hrát lépe v defenzivě, proto není žádná omluva.

Může být porážka na severu Čech komplikací v boji o play-off?

Samozřejmě. V téhle fázi sezóny se počítá každý zápas a potřebujeme vyhrávat. Chtěli bychom se dostat na šesté místo, ale musíme se nyní dívat i na soupeře pod sebe do desátého místa. Samozřejmě musíme k postupu do play-off vyhrávat.

Jak se vám líbí v Ostravě?

Ostrava je můj první profesionální klub, poprvé jsem v Evropě. Užívám si to tady. Líbí se mi město a všichni jsou na mě hodní. V týmu se cítím velmi dobře.

Je rozdíl mezi americkým a evropským basketbalem?

Jsou tam nějaké odlišnosti, v Evropě se hraje trochu jinak. I já jsem musel pozměnit svou hru.

Jakou máte komunikaci se spoluhráči?

V pohodě se domluvím anglicky, většina spoluhráčů také umí na nějaké úrovni anglicky, takže v tom není problém. I náš trenér mluví dobře anglicky.

V Ostravě je také divácky populární fotbal či hokej. Byl jste se na nějakém zápase podívat?

Nebyl, soustředím se jen na basketbal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře