Derby Ostravy s Opavou jsou pokaždé svátkem, připomíná Marek Stuchlý

Moravská Ostrava - Výraznou postavou českého basketbalu byl ve své aktivní hráčské éře Marek Stuchlý. Bývalý vynikající střelec, který prožil většinu kariéry na severní Moravě, je už třetí sezónu asistentem trenéra v prvoligovém klubu NH Ostrava. A věří, že se tradičnímu účastníkovi nejvyšší soutěže podaří uhájit současnou pozici v tabulce a že si Ostravané zahrají v play-off.

Reklama

Jak vzpomínáte na dobu, kdy jste patřil ke hvězdám české ligy?

To už je minulost a nikoho v dnešní době to nezajímá. Vím, že mi občas někdo připomene moje střelecké statistiky, setkávám se s respektem. Ale to je všechno. Teď už jsem na jiné straně než předtím. Mám svoji basketbalovou práci.

Neláká vás možnost působit ještě jako hráč třeba v nižší soutěži?

Určitě ne. Jsem hodně vytížený v ostravském klubu.

Jak se vám jeví letošní ročník Kooperativa NBL?

Drží si svůj standard. Je v ní hodně zahraničních basketbalistů. Některé týmy mají cizinecké legie, co se týče složení kádru. Mediálně je nejvíc zajímavý Nymburk i kvůli startům v evropských ligách a v mezinárodních soutěžích. Není to však jen o Nymburku. V rámci svých regionů jsou hodně sledované i Prostějov, Děčín, Pardubice, Opava. Prožíváme derby hlavně s Opavou. Pro severomoravský sport je to pokaždé svátek.

Jak vidíte současné ambice ostravského celku mezi elitou?

Ještě bych nehovořil o jistotě účasti v play-off, i když jsme se dostali do první osmičky v průběžném pořadí. Soutěž je velmi vyrovnaná na příčkách kolem středu tabulky. Chceme jít do play-off z co nejlepšího místa, abychom se vyhnuli prvnímu Nymburku. A snad tolik nezáleží na tom, jestli jste šestí nebo sedmí.

V době, kdy Ostrava prožívala výsledkovou mizérii, prohlásil týmový trenér Dušan Medvecký, že před hráči smekne klobouk, pokud se dostanou do play-off. Takže si ho už může obrazně řečeno připravit ke smeknutí?

Zatím bych to takhle nebral. Ale je pravda, že hráči a trenéři spolu celkově vycházíme jako dobrá parta. Družstvo funguje a pracuje.

Zaskočily vás některé okolnosti, s nimiž jste nepočítali?

Bohužel na začátku března musel náš klíčový hráč Corey Muirhead z vážných rodinných důvodů odletěl na Jamajku, odkud pochází. Takže jsme v některých zápasech nebyli kompletní. Ale nemůžeme se vymlouvat na jeho nečekanou absenci. Máme deset až dvanáct vyrovnaných hráčů.

Na co se chcete po herní stránce zaměřit v závěru základní části Kooperativa NBL?

Mrzí nás některé těsné porážky. Musíme hrát aktivněji na koš a těch faktorů, které hodláme zlepšit, je více.

Basketbalista a trenér MAREK STUCHLÝ (ročník narození 1975)

Hráčská kariéra: 1998-2002 BK NH Ostrava,2000-2004 Opava (dva mistrovské tituly ČR), 2004-2007 Prostějov, 2008-2012 BK NH Ostrava.

Trenérská kariéra: od 2012 asistent trenéra v BK NH Ostrava.

ČTĚTE: Na Američany v Ostravě jsem zvyklý, říká basketbalista Adam Číž

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravská Ostrava

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči
Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě
Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce

Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy
Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016 Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016
Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba


Komentáře