Dcera Petra se vrací z Německa do Poruby, říká šéf házenkářek Libor Adámek

Libor Adámek. Foto: archiv MojeOstravsko.czLibor Adámek. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

PORUBA - Třetí místo obsadily házenkářky Sokola Poruba v uplynulém ročníku české ligy. O hodnocení sezóny a změnách v kádru hovořil majitel a šéf klubu Libor Adámek, který má kromě házené osobitý vztah i k fotbalu.

Reklama

Jak vnímáte bronzovou medaili porubských házenkářek?

Chtěli jsme se dostat do finále, které bylo cílem. Ale třetí příčka je obrázkem toho, na co tým má. Mistr z Mostu je někde jinde na hráčském poli, tedy lépe. Slavia Praha byla druhá. Udělala velký kus práce, když se na její výkonnosti projevují zkušenosti trenérky Petry Vítkové.

Která hráčka opouští Porubu směrem do zahraničí?

Jsem zastáncem toho, že pokud je o hráčky zájem, ať jdou ven. Helena Ryšánková měla smlouvu ještě na rok s příslibem, že v případě zahraniční nabídky ji okamžitě pustím. Dohoda byla jasná a Ryšánková už podepsala ve Francii.

Minulou sezónu působila v Německu vaše dcera a česká reprezentantka Petra Adámková. Jaká je její současnost?

Německo jí úplně nepomohlo. Klub, v němž byla, tak zrušili. Každá hráčka, která jde do ciziny a není zrovna top, má prvním rokem problém se zapadnutím do cizího prostředí. Herně to Petře neprospělo. To říkám jako otec, ne jako manažer. Petra se pravděpodobně vrátí do Poruby, což jen vítám.

O vás je známo, že jste byl spolumajitelem fotbalového Baníku Ostrava.

Ano, společně s Petrem Šafarčíkem. Nyní už do fotbalu nedělám. Myslím, že je tam nový majitel Václav Brabec. Shodou okolností se dlouho známe a jsem přesvědčen o tom, že ví, co chce. Baníku fandím od dětství. V příští sezóně ho čeká jen druhá liga.

Jste v kontaktu s některými fotbalisty?

Když jsem byl v Baníku Ostrava, hrál tam Milan Baroš. Nedávno jsme spolu seděli v letadle. Vracel jsem se z Malediv s přestupem v Dubaji. A tam nastoupil Milan Baroš. Byla to náhoda, že jsme pak spolu cestovali do Prahy. Jsme v kamarádském vztahu a jsem rád, že se známe.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře