Chceme se rvát o střed tabulky, šestka by byla vysněná, říká vítkovický kouč Jakub Petr

Vítkovice - Po vyřazení z Ligy mistrů se mohou hokejisté HC Vítkovice Steel soustředit výhradně na extraligu. Jeden z trenérů ostravského celku Jakub Petr si cení zkušeností z mezinárodního hokeje a naznačuje, že cílem týmu v domácí soutěži je umístění ve středu tabulky.

Reklama

Jaké je vaše ohlédnutí za vítkovickým účinkováním v evropském poháru?

Liga mistrů má pro české kluby smysl. Říkali jsme to už několikrát i na začátku sezóny. A kvituji naši účast stejně asi jako ostatní české týmy v soutěži. Odehráli jsme dvojzápasy Grodno, Mannheim ve skupině a byly to dobré prověrky směrem do extraligy. Snažili jsme se uspět i proti finskému soupeři - Tappara Tampere byla nad naše síly. Ale každý takový duel posouvá mladé hráče a mohu snad mluvit za celé Vítkovice, že jsme byli rádi za evropskou soutěž.

Je pro vás v extralize výhodou, že už nemáte náročný program a nemusíte kombinovat Ligu mistrů s domácí soutěží?

Nějakou přednost bych v tom neviděl. Zápasy v extralize hrajeme v různých termínech s ohledem na akce v arénách, kde působí některé kluby. Někdy si připadáme jako ve fotbale. Odehrajeme utkání a další je na řadě třeba až za pět dní. Prokládáme to regenerací hráčů, ale termínová listina je momentálně rozbouraná. V pátek 23. října hostíme Litvínov a pak hrajeme až ve středu. Takže litujeme, že nejsme dál v Lize mistrů, v níž by nás čekaly minimálně další dva zápasy, a mohli bychom protočit více hráčů.

Co říkáte na dosavadní výsledky Vítkovic v extralize?

Prohráli jsme v Liberci po sérii čtyř vítězství. Za úspěšnou šňůru jsme byli rádi. Liga je našlapaná a mrzí nás každá porážka.

Kam směřují týmové ambice?

Před sezónou jsme si stanovili, že se naše mužstvo musí prezentovat hokejem, který by umožnil rvát se o střed tabulky. A první šestka by byla vysněná. Nechci říkat, že se díváme i dolů. Pořád probíhá začátek sezóny. Máme odehráno jedenáct zápasů s bilancí šesti výher a pěti porážek. Je to do určité míry pozitivní bilance a chtěli bychom si ji udržet.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře