Chceme ještě zabojovat o desítku, netají brankář Patrik Bartošák ambice Vítkovic

Chomutov, Ostrava - Hokejisté Vítkovic nejsou sice v ideální pozici v extralize, ale stále ještě živí naději na předkolo play off. Pomoci k posunu do elitní desítky v tabulce chce i nový brankář Patrik Bartošák, který se skvěle uvedl při vítězném duelu v Chomutově. „Zvykám si na ligu a pracujeme jako tým,“ říká nadějný gólman.

Reklama

Jak vidíte svou úlohu v kádru Vítkovic?

Jsem jedním ze tří brankářů a myslím, že ani vyhraněné posty nemáme. Všichni jsme dost kvalitní gólmani na to, abychom se porvali o post jedničky. Vždy bude záležet na nás, kdo šanci pro zápas dostane. V tréninku se budu snažit každý den, abych nezklamal a trenéři mi věřili. A budu připravený na jakoukoli pozici.

Co jste už v ostravském mužstvu stihl?

Mám s Vítkovicemi natrénováno, trénuji už tři týdny. Je to samozřejmě něco jiného než zápas, ale chytal jsem už v Přerově ve středu za prvoligový Šumperk a už jsem si na to trošku zvykl. Byl to rozdíl od amerického kluziště, ale ne až tak takový.

Jak na vás působí extraliga?

Mohu soudit po prvním zápase v Chomutově. Nevím, jaká je ta pravá provozní teplota, do jaké se lze dostat. Chomutov má každopádně hodně kvalitní tým, tempo určitě nechybělo a byl to dost rychlý hokej. Jsem ale hlavně rád, že jsme vyhráli. V lize jsou kvalitní a špičkoví hráči.

Po utkání jste musel podstoupit přeměření výstroje.

Tím, že mám za sebou angažmá v zámoří, jsme přivyklý na tamní podmínky. Pravidla v NHL zakazují mít výstroj takových rozměrů, jak je povolená v Evropě. Ale kvůli pravidlům to asi museli změřit. Jsem na ni zvyklý a nebudu se oblékat do něčeho většího, abych se v tom nemohl hýbat. Teď s tím dochytám, cítím se v tom dobře.

Kam směřují vítkovické ambice?

Chci se s týmem dostat do desítky a zabojovat o play off. Jestli budeme pokračovat ve výkonu, jaký jsme předvedli v Chomutově, mohlo by to vyjít.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře