ČEZ City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už popáté

VÍTKOVICE - Po necelém roce se nejlepší čeští a světoví lyžaři včetně domácích sportovců z dalších sportovních odvětví sjedou do Ostravy, kde se již v sobotu 21. ledna rozběhne ČEZ City Cross Sprint. Dějištěm pátého ročníku oblíbeného závodu se opět stane Dolní oblast Vítkovice v Ostravě.

Reklama

Na start se chystá i Dušan Kožíšek, trojnásobný vítěz závodu, který se loni musel spokojit se třetím místem. Letos má motivaci jasnou, chce zpět získat vítěznou trofej.

V areálu bývalých ostravských oceláren opět vyroste zasněžená lyžařská trať. Závodit se letos bude opět na 450 m dlouhém osvětleném okruhu postaveném okolo auly Gong. I po letech prověřená hlavní trať však při každém ročníku doznává menších změn, které závod zatraktivní nejen divákům, ale i samotným lyžařům. A ani letos to nebude jinak.

„Letos jsme pro diváky, ale i závodníky připravili lehkou obměnu trati v prodloužení startovní rovinky o 40 metrů, vyvýšeného startu a posunutí cílové pásky na konec startovní rovinky. Dosavadní oba mostní přejezdy budou i letos zachovány, jako tomu bylo v předešlých letech. Diváci podél trati tak uvidí ještě lepší souboje čtveřice závodníků v dráze,“ řekl Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Letošní ČEZ City Cross Sprint navíc bude živě přenášet i Česká televize v hodinu a půl dlouhém přenosu, a to ihned po závodu Světového poháru v biatlonu.

Zásadním faktorem při přípravě takové netradiční akce je i počasí a tomu přizpůsobená výroba sněhu. „Opět se snažíme ´bílé zlato´, jak se sněhu přezdívá, vyrábět přímo v Dolní oblasti Vítkovice. Není to však tak jednoduché, jak to vypadá. Je plno faktorů, které nám mnohdy nepřejí a hodně nás zneklidňují, zda se vše stihne připravit. Zapotřebí je 3 600 kubíků sněhu, a když hodně fouká, nebo není potřebná vlhkost, byť je nízká teplota, tak se výroba prodlužuje a komplikuje,“ dodal Martin Kráčalík.

Závod ČEZ City Cross Sprint je oblíbený nejen mezi českými závodníky, ale pravidelně se do Ostravy sjíždějí i významní sprinteři ze všech koutů světa. Přestože se city sprint koná již v lednu a na reprezentanty čeká i řada dalších závodů, nebudou na startu v Ostravě chybět špičkoví lyžaři z Polska, Slovenska, Itálie, Norska, Austrálie, Finska a Estonska.

„Ačkoliv závodníci tento závod mají rádi, i co se týče pořadatelské úrovně či doprovodného programu, jako reprezentanti své země mají povinnost se účastnit především závodů Světového poháru a letos hlavně mistrovství světa. Na ČEZ City Cross Sprintu však byla každý rok konkurence vyšší a vyšší a myslím, že i letos bude hodně silná. Především na sprintery z Finska, kteří bodují ve Světových pohárech, je potřeba dát si pozor. Vím, že startovní pole bude nabité, ve svěťáku bodoval i Honza Bartoň, který byl loni v Ostravě lepší než já. Já budu těžit ze zkušeností,“ plánuje český reprezentant Dušan Kožíšek.

Ten má motivaci pro letošní rok jasnou. Třikrát zde zvítězil, loni byl bronzový. A svůj trůn chce zpět. Kromě něj a Jana Bartoně se z české špičky na start postaví ještě Aleš Razým.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře