Bronz v extralize má pro nás stříbrný lesk, říká trenér ostravských volejbalistek Zdeněk Pommer

Moravská Ostrava - Nevídaný úspěch ostravského ženského volejbalu! Takovou skvělou vizitku, velké renomé a uznalý respekt ze všech stran si vydobyl celek TJ Ostrava, který v právě skončeném ročníku extraligy vybojoval bronzovou medaili, vůbec první v historii klubu a jeho účinkování v nejvyšší soutěži.

Reklama

Ostravské volejbalistky prožily vynikající sezónu. Prodraly se do absolutní české špičky. V únoru 2016 si dokonce zahrály finále poháru proti Prostějovu a koncem dubna zvládly dvojzápasovou sérii o třetí místo v extralize.

„Jelikož Prostějov je osminásobným mistrem v řadě a nemá na své cestě k titulu konkurenci, bojují ostatní celky v nadsázce řečeno jen o to, kdo obsadí další medailové příčky v lize. Takže pro nás má bronz v podstatě stříbrný lesk,“ poukázal ostravský trenér Zdeněk Pommer mladší na význam, jaký přikládá cennému kovu.

Ostravanky vybojovaly dramatické semifinále play off extraligy s Olomoucí. Ani smolné vyřazení jim nevzalo chuť a elán do série o bronz. Dvakrát v ní zdolaly pražský Olymp, jemuž tam ukončily medailovou sérii od roku 2011.

Pro ambiciózního kouče jde o velký trenérský úspěch, jímž navazuje na volejbalovou práci svého otce Zdeňka Pommera staršího, který získal jako trenér spoustu triumfů v československé i české extralize. Například s týmem mužů Setuzy Ústí nad Labem úspěšně startoval ve druhé polovině devadesátých let i v Lize mistrů. A svoje trenérské zkušenosti zúročil i u české mužské reprezentace.

Zdeněk Pommer mladší při každém hodnocení výsledků ostravských volejbalistek zdůrazňuje soudržnost družstva. „Jsem skromným klukem a nejvýš stavím týmové snažení celého klubu. To, že jsme byli druzí v poháru a třetí v extralize, je především zásluha hráček. A beru to jako odměnu za práci během celé sezóny. Volejbal je kolektivním sportem a podle toho k němu přistupuji,“ uvedl například před novináři.

Po vynikajícím úspěchu na klubové scéně stojí před ostravským trenérem další krok v trenérské kariéře. Stal se novým asistentem hlavního kouče české ženské reprezentace, jímž je německý expert Alexander Waibl, naposledy působící u ženského celku Drážďan.

„Moc si toho vážím, že mohu být součástí nově se tvořícího realizačního týmu reprezentace. Některé české hráčky, které se prosazují v zahraničí, znám už z mládežnických výběrů,“ naznačil Pommer, že nejde takříkajíc do neznámého volejbalového prostředí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravská Ostrava

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči
Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě Snažím se, aby hráčky byly důsledné vůči sobě i kolektivu, říká trenér Zdeněk Pommer o reprezentaci a Ostravě
Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce Ostrava přestala vyplácet doplatek na bydlení, majitel ubytovny ji rázem nechce

Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy Moravskoslezský kraj překvapila bouřková kalamita. Padaly stromy
Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016 Po Nádražní v centru Ostravy budou tramvaje i auta jezdit v prosinci 2016
Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba Vánoční strom v Ostravě je letos umělý. V ulicích je nová výzdoba


Komentáře