Brankář Jakub Čech přišel z Chomutova do Poruby

PORUBA - Hokejový klub z Poruby je v letní přestávce nebývale aktivní. Ostravské příznivce zaujalo, že se chystá jeho spolupráce s extraligovými Vítkovicemi. Ta by měla být ku prospěchu oběma stranám. A druholigový tým HC Poruba hlásí i výraznou posilu do svého hráčského kádru. Je jí brankář Jakub Čech, který naposledy působil v Chomutově a zachytal si i extraligu!

Reklama

V Chomutově totiž došlo k velké obměně mužstva, spousta hráčů si hledala nové angažmá. Tamní klub uvolnil i čtyři brankáře: Kristana, Kopřivu, Hanuljaka a právě Jakuba Čecha. Posledně jmenovaný se nakonec rozhodl pro Ostravu a návrat do Poruby, kde už působil před osmi lety. V kariéře vystřídal řadu působišť včetně Havířova, Zlína, Olomouce, Českých Budějovic, Vítkovic, Znojma, Hradce Králové, pohyboval se i v několika zahraničních soutěžích, např. v Kanadě, na Slovensku, ve Francii, v Německu i v Polsku.

V minulé sezóně si jej „vytáhl“ Chomutov z partnerské Kadaně. „Moc jsem si vážil toho, že jsem dostal šanci, abych se z prvoligového týmu posunul takříkajíc ze dne na den do extraligy. Chomutov byl nováčkem, ale s řadou zkušených hráčů. Nad tím, jestli se stanu pevnou součástí chomutovského celku, jsem ale neuvažoval. Byl jsem rád za každý start v extralize,“ líčil Jakub Čech při svém chomutovském angažmá.

V Porubě si od něj hodně slibují. Rovněž sám brankář netají očekávání, spojená se svým staronovým působištěm. „Druhá liga bude na Moravě nesmírně těžkou soutěží. Na jaře z ní postoupil Frýdek-Místek až do první ligy. Nyní avizuje vysoké ambice Vsetín. Ale věřím, že i tým Poruby může být aspirantem na přední příčky. Láká mě i vidina spolupráce s Vítkovicemi. Pokud nás posílí i jejich hráči, můžeme mít v Porubě velmi silné mužstvo,“ nechal se slyšet Jakub Čech na porubském webu. Zajímavostí je, že jeho bývalý chomutovský spoluhráč David Květoň přišel právě do Vítkovic.

Druhá hokejová liga, konkrétně její moravská skupina, startuje v polovině září 2016.  Dalšími účastníky kromě Poruby jsou zmíněný Vsetín, Šumperk, Opava, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Technika Brno, Hodonín, Kopřivnice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře