Baník změnil majitele, pád do druhé ligy je ale téměř nevyhnutelný

Ostrava - Po týdnech spekulací je už definitivní jistotou, že fotbalový Baník Ostrava změnil majitele. Živořící klub převzal Václav Brabec. Podnikatel z Kroměříže a také vlastník například ČSAD Havířov.

Reklama

Klub tedy opouští jeho dosavadní majitel Petr Šafarčík. Ten o očekáváném prodeji klubu hovořil již měsíce a sám tvrdil, že je potřeba, aby klub vedl "silnější" majitel.

Nyní Šafarčíkovy akcie koupil Václav Brabec, celá transkace je nyní už oficiální záležitostí. Baník v posledních letech sužovaly ekonomické potíže, o klub se zajímal v minulosti například i bývalý hokejista Pavel Kubina.

Brabce ale nečeká snadná práce, Baník nezadržitelně míří k sestupu do druhé ligy. Po podzimu v SYNOT lize má jen čtyři body a mizivou šanci na záchranu. Brabec již angažoval nového trenéra Vlastimila Petrželu, který je také smířen s pádem týmu do druhé ligy. Nový majitel tak bude pracovat na resuscitaci Baníku.

"Důležité je, aby se nám podařilo klub konsolidovat a stabilizovat. A pokud spadne, tak ho vrátit zpátky do ligy. Ale Baník do ligy samozřejmě patří." řekl nový majitel Baníku Ostrava Václav Brabec.

Klub přes zimu také už prodal brankáře Pavlenku do Slavie a záložníka Kukece do Teplic. Kouč Petržela bude tak tvořit především nový kádr, ve kterém se bude pohybovat mnoho mladých hráčů a dorostenců přecházejících do dospělého fotbalu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře