Baník Ostrava vstupuje do druhé ligy i se Zápotočným z Příbrami

Ostrava - Bude to velmi těžká a náročná soutěž. Zároveň by měla přinést herní kvalitu, bojovnost a snad i zvýšený zájem fanoušků. S takovými představami a motivačními prvky vstupuje šestnáct fotbalových klubů do druhé ligy. K favoritům na postup patří FC Baník Ostrava, který je jedním z pěti zástupců severomoravského a slezského fotbalu ve FNL, jak zní oficiální název druholigového seriálu. Soutěž startuje o víkendu 5. -7. srpna 2016.

Reklama

Baník Ostrava prošel po sestupu z první ligy hráčskou obměnou. Kolonka odchodů byla nesmírně početná: kapitán Holzer přestoupil do pražské Sparty, klíčový stoper Kaša do MŠK Žilina, Kouřil do FK Jablonec. Hostování ukončili Hrubý a Červenka ze Slavie, odkud zamířili do Teplic, Vraštil se vrátil do Mladé Boleslavi a putoval do Zbrojovky Brno, Dostál je v Bohemians Praha 1905. Odešli i Sukup, Šichor, Vengřinek a brankář Šrom.

Vedení ostravského klubu postupně přivedlo nové hráče. Tím nejzkušenějším je střední obránce Tomáš Zápotočný z Příbrami. Jeho přestup se uskutečnil v úterý 2. srpna. Zápotočný působil mj. ve Slovanu Liberec, italských a tureckých klubech, v pražské Spartě a na jaře 2016 dovedl jako kapitán Příbram k záchraně v první lize. V týmu nezůstal a uvažoval o zahraničním angažmá. Nakonec zamířil do Ostravy, kde by se měl stát lídrem obrany, ale i celého mužstva.

Dalšími posilami Baníku jsou např. M. Hlinka z Dukly Praha, Sus z Příbrami, Lupták z Ružomberoku, Nerad z Jihlavy, Pokorný ze Znojma, Urgela z Karviné, brankář Vašek z Opavy. A koncem července se v Baníku objevil i mladý stoper Lischka z Jablonce.

V jeho případě šlo skutečně o rychlou rošádu. Hráč absolvoval s jabloneckým týmem celou letní přípravu včetně soustředění v Rakousku. Tam si zahrál i zápas proti rumunskému FC Botosani.

„Baník Ostrava o mě ale projevil zájem a necelý týden před jabloneckým startem do ligy jsem se dozvěděl, že půjdu na hostování do Ostravy. Takovou možnost jsem uvítal, protože se vlastně vracím do regionu, odkud pocházím,“ svěřil se David Lischka klubovému webu Baníku. Premiéru v novém dresu si odbyl v pohárovém duelu v Dolním Benešově, kde Ostravští vyhráli 3:0 a postoupili do dalšího kola.

Zkušení trenéři i nováček

Baník Ostrava i ve druhé lize povede renomovaný a uznávaný kouč Vlastimil Petržela. Trenéři se zkušenostmi z prvoligové soutěže jsou i na lavičkách dalších týmů. Leoš Kalvoda, který ještě na podzim 2015 vedl Sigmu Olomouc v nejvyšší soutěži, převzal MFK Frýdek-Místek. Novopečený lodivod SFC Opava Roman Skuhravý trénoval před třemi lety FK Jablonec a poznal s ním i atmosféru Evropské ligy. Tým Třince povedou Martin Zbončák a Lubomír Vašek.

Naopak nováčkem mezi trenérskými postavami ve druhé lize je Roman West z MFK Vítkovice. Mužstvo čekají zápasy i s celky z opačného konce republiky, takže Vítkovičtí se chystají i na dlouhé cestování do Sokolova, Ústí nad Labem, Varnsdorfu.

„Byť jsme se s těmito kluby dosud nepotkávali vzhledem k naší dosavadní účasti v Moravskoslezské lize, máme k nim respekt a jistě to bude zajímavá konfrontace. Někteří naši hráči v tamních týmech dokonce krátce působili. Jen pro zajímavost: s ústeckým trenérem Jirkou Skálou isokolovským koučem Jirkou Dreiseitlem jsem studoval na Karlově Univerzitě trenérskou licenci, takže se známe,“ usmál se Roman West před vstupem do podzimní sezóny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře