Baník Ostrava pustil Baránka do Plzně a Greguše do Jablonce!

Jan Baránek (uprostřed). Foto: archiv FC Baník OstravaJan Baránek (uprostřed). Foto: archiv FC Baník Ostrava

Ostrava - Fotbalový Baník Ostrava, který přezimuje na pátém místě tabulky Synot ligy, uvolnil ještě před zimní přestávkou ze svého kádru dva klíčové hráče! Stoper Jan Baránek přestoupil do týmu lídra nejvyšší soutěže Viktorie Plzeň a záložník Ján Greguš odchází do Jablonce. Tedy klubu, který je aktuálně na třetím místě a hodlá zaútočit i na špičkové mety.

Reklama

„Plzeňský klub využil výstupní klauzule v Baránkově smlouvě, že v případě splnění finančních podmínek, co se týče přestupové částky a zájmu hráče, bude volný. Oba faktory se naplnily,“ uvedl předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík. Ve středu (17.12.2014) odpoledne už Plzeň představila Baránka jako svoji posilu.

Baránek odehrál za Baník Ostrava 38 prvoligových zápasů a vstřelil tři góly.

Slovenský záložník Ján Greguš přišel do Ostravy v roce 2009 z Nitry. Už jako mladík se probojoval do sestavy Baníku, odkud si ho v roce 2013 vytáhl na hostování anglický Bolton. Po návratu do české ligy se stal ústřední postavou ostravského celku a v průběhu letošního podzimu dokonce převzal kapitánskou pásku. Ve třiadvaceti letech se tak zařadil mezi top hráče, navíc gólem rozhodl o senzačním vítězství Baníku na hřišti pražské Sparty!

„Jablonec o Greguše usilovně stál. Majitel jabloneckého klubu pan Pelta má velký apetit na kvalitní přestupy, což svědčí o ambicích nového Gregušova působiště,“ uvedl Šafarčík.

Greguš odehrál za Baník 95 ligových utkání a vstřelil čtyři branky.

ČTĚTE:  Novým trenérem Baníku Ostrava se stal Petr Frňka

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR


Komentáře