Baník lanaří Baroše, do první ligy vstoupí s novým koučem Kučerou

OSTRAVA - Baník Ostrava se po roce stráveném ve druhé lize vrací do nejvyšší fotbalové soutěže. Přestože do první ligy dovedl tradiční celek zkušený trenér Vlastimil Petržela, v nejvyšší soutěži jej povede Radim Kučera, pro kterého to bude první trenérská štace v první lize. Dosud vedl druholigové Znojmo.

Reklama

Kučera měl nabídky z prvoligového Zlína či Jihlavy, vybral si ale ligového nováčka z Ostravy. Baník se pochopitelně v nejvyšší soutěži nebude chtít strachovat o záchranu, nejvyšší soutěž má ale znatelně vyšší úroveň než druhá a zůstává otázkou, jak se Ostravští s novou rolí vypořádají.

"Rozhodně budeme muset tým doplnit. Hledáme stopera, střední záložníky, levého záložníka i útočníka," prozradil nový lodivod Baníku Kučera.

Klub jedná o prodloužení kontraktu s Tomášem Mičolou, Baník by měl posílit střední obránce Martin Šindelář z Olomouce. A v poslední době se začalo spekulovat o návratu ostravské legendy Milana Baroše. Ten poslední sezónu strávil ve Slovanu Liberec, ve kterém zasáhl do pěti zápasů Evropské ligy a potvrdil, že stále patří mezi výrazné osobnosti i prvoligové scény.

Liberec by rád Baroše udržel ve svém středu, někdejší nejlepší střelec EURO 2004 navíc bydlí v Praze, odkud to má do Liberce podstatně blíže než do Ostravy. Právě na tom vloni ztroskotal Barošův návrat do Ostravy, protože zkušený útočník se chtěl přes týden připravovat v Praze a na sever Moravy dorazit jen na předzápasový trénink.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře