Baník ladí přípravu, na jaře zaútočí na postup do první ligy

OSTRAVA - S velkou řádkou otazníků sestupoval fotbalový Baník Ostrava vloni na jaře do druhé fotbalové ligy. Nebylo zřejmé, jakým směrem se bude klub ubírat, a zda bude mít hned na to, aby okamžitě zaútočil za postupem a tedy návratem do první ligy.

Reklama

Baník ale skončil po podzimní části sezóny ve FNL na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Olomouc. A na jaře bude útočit na vytoužený postup mezi fotbalovou elitu.

Tým je aktivní rovněž na přestupovém trhu, asi nejzvučnější posilou je Robert Hrubý ze Slavie Praha, který na podzim hostoval v Teplicích. Výraznou akvizicí je i útočník Alexandr Jakubov z Varnsdorfu.

"Saša Jakubov se ale zranil v závěru pondělního tréninku a pár týdnů bude chybět. Natrhl si sval. V útoku máme ale několik alternativ. Přišel Pekár, je tam Azevedo, v ofenzivě budou platní i Mičola či Hrubý," pochvaloval si pro klubový web fcb.cz trenér Baníku Vlastimil Petržela.

Petržela rovněž kvituje nasazení jeho svěřenců v zimním přípravném období.

"Máme dobrý týmový duch. Hráči perfektně trénují, ačkoli by po těžkých tréninkových dávkách mohli být podráždění. Mičola měl snad nejlepší fyzické testy z celého týmu, ačkoli už je starším hráčem a má za sebou několik zranění," dodal Petržela.

Zdá se, že na jaře bude Baník jedním z hlavních aspirantů na postup do ePojištění.cz ligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře