Asistent trenéra Břetislav Kopřiva přichází z Chomutova do Třince

TŘINEC - Rušno je i během letní přestávky v extraligovém hokejovém klubu HC Oceláři Třinec. Pár dní poté, co vedení týmu oznámilo příchod útočníka Jakuba Petružálka z Dynama Moskva, nastává další novinka. A to v obsazení trenérských pozic. Na post asistenta hlavního kouče Vladimíra Kýhose přichází Břetislav Kopřiva z Chomutova!

Reklama

Pro zkušeného trenéra Kopřivu se vlastně jedná o návrat do klubu, v něm už úspěšně působil. V sezóně 2010/2011 se jako člen trenérské dvojice podílel na historicky prvním mistrovském titulu Třince v extralize, když tvořil duo s tehdejším hlavním koučem Pavlem Markem. Kopřiva ani po ochodu z Třince neztratil vazby s tamním klubem, byť trénoval Chomutov v první lize a v roce 2015 s ním dokonce postoupil přes baráž do extraligy.

V Chomutově zůstal a přesunul se na místo asistenta tehdy příchozího trenéra Vladimíra Růžičky. Po jeho boku stál na střídačce i v extraligové sezóně 2015/2016. Z asistentské role se na dva zápasy dostal na post hlavního kouče Chomutova, aby pak sezónu dokončil znovu v úloze asistenta.

V květnu 2016 vešlo ve známost, že Břetislav Kopřiva na severu Čech končí a chce se věnovat asistentské práci v jiném extraligovém klubu. A tím je Třinec.

Pětašedesátiletý Kopřiva posílí realizační tým Ocelářů, když hlavním trenérem bude Vladimír Kýhos (23. června 2016 oslavil šedesátiny). U mužstva bude působit i druhý asistent René Mucha.

„Na extraligový triumf s Třincem z roku 2011 mám výborné vzpomínky. Zajímavé pro mě bylo, když jsem o několik let později přijel s Chomutovem právě do Třince k extraligovým zápasům do nové Werk Areny, kterou jsem tehdy viděl poprvé,“ poznamenal Kopřiva už v průběhu minulé sezóny. A zmíněná Werk Arena teď bude pro něj domácím prostředím.

Třinečtí hokejisté absolvují sérii přípravných zápasů včetně mezinárodního turnaje a do extraligy vstoupí 9. září 2016.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let! Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel
Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík


Komentáře