Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku

OSTRAVA - Ostravský krajský soud řešil případ, při kterém se měl student ostravské střední školy vyjádřit, že vystřílí celou školu. Nakonec mladík vyfasoval podmínku.

Reklama

Student Střední školy technické a dopravní ve Vítkovicích napsal na Facebook výhružku, ze které mělo být patrné, že hodlá vystřílet školu a ještě k příspěvku měl přiložit video, na kterém měl manipulovat s pistolí.

Celý incident se odehrál na internetu v březnu letošního roku.

Nyní se u soudu mladík hájil tím, že chtěl vzbudit pozornost a že výhružku nemyslel vážně. Údajně mělo jít o vtip.

Jeho příspěvek ale vyvolal jiné reakce, než patrně očekával a jeho spolužáci, spíše vystrašení, sdělili informaci rodičům, a ti se pak obrátili na policii.

Student nakonec vyfasoval roční podmínku za šíření poplašné zprávy a vydírání.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo
Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet Kritici Colours of Ostrava: Festival se stal megalomanskou akcí, financování nelze přehlížet


Komentáře