Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.

Reklama

Státní zástupce ostravského krajského zastupitelství již obžaloval výtržníky. Obdrželi obvinění za to, že měli zapálit cenný kostel v Gutech na Třinecku. Podle serveru Novinky.cz ostravský krajský soud ještě obžalobu neobdržel.

K události došlo 2. srpna. Trojice mladých mužů podpálila historický kostel ze 16. století. Na zapálení tak významené památky si pachatelé dokonce opatřili čtyři láhve benzínu a dojeli autem ke kostelu, který pak měli zapálit.

Dvěma žhářům, kterým v době činu bylo nad 18 let hrozí až 15letý pobyt ve vězení. Třetímu, který nebyl plnoletý, hrozí až pětiletý trest.

Kostel se nacházel v třinecké části Guty. Škody s odhadují na desítky milionů korun. Jelikož se ale jednalo o stavbu ze 16. století, její historická hodnota je prakticky nevyčíslitelná.

Není to přitom dlouho, kdy kostel v Gutech prošel rekonstrukcí - v letech 2012 až 2014.

Vyštřování požáru prý skončilo na konci letošního února.

Kostel v Gutech se ale může dočkat své obnovy. Nová stavba by mohla být dokončena na jaře 2019.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Třinecko

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony
Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici
Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel Zraněný chlapec, který bojoval o život po hromadné nehodě, nakonec zemřel

Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život Kamion sroloval kolonu aut. Desetiletý chlapec po srážce bojuje o život
Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík Extraligu si moc užívám, říká třinecký útočník Milan Mikulík
Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa


Komentáře