Srážka tramvají v Ostravě-Porubě, na místě byli zranění

Srážka tramvají. Foto: HZS Moravskoslezského krajeSrážka tramvají. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

OSTRAVA-PORUBA - Dvě tramvaje se srazily v pátečních (27.10.2017) ranních hodinách v Ostravě-Porubě. Záchranáři ošetřili 11 lidí se středně těžkými nebo lehkými zraněními.

Reklama

Policie vyšetřuje příčinu střetu. Podle zatím nepotvrzených informací se spekuluje o tom, že jedna z tramvají nedobrzdila a narazila do vozu před sebou.

Jedna z vyšetřovacích verzí je podle mluvčí policie ta, že řidič jedné z tramvají se nedostatečně věnoval provozu.

Nehoda si vyžádala zraněné. Záchranáři ošetřovali 11 lidí, všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Některé zdroje z místa nehody hovoří až o třinácti zraněných.

Podle Lukáše Hampla, mluvčího záchranářů, bylo ošetřeno osm žen a tři muži ve věku mezi 34 a 66 lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře.

Na místo nehody dorazili také hasiči.

Ti zabezpečili tramvajová vozidla před požárem, asistovali zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů.

Policie hledá případné svědky nehody a žádá je, ať se přihlásí na linku 158.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR


Komentáře