Soud v Ostravě poslal amatérské lékárníky za mříže

OSTRAVA - K netradičnímu byznysu se dostala dvojice z Ostravska. Tamní soud je nyní za to poslal do vězení. O co šlo? Prodávali léky na internetu.

Reklama

Dvojice prodávala "špatné" léky. Dokonce jedna žena, která si od nich medikamenty zakoupila, se posléze pokusila o sebevraždu, protože se jí podstatně zhoršil po lécích od této partičky zdravotní stav.

Muž a žena z Ostravska prodali léky dohromady za pět milionů. Nyní za to dostali šest a půl roku.

Dvojice obchodovala s léky v letech 2013 až 2016. V případu figuruje také jedna lékařka, která s uvedenou dvojicí spolupracovala.

Dvojice prodávala léky lidem z ČR, Evropy, ale i USA. Klienty si našli přes internet.

Ti, kteří si od nich léky kupovali, si na nich vypěstovali závislost. Lékaři jim už je nechtěli předepisovat. Pak se tedy dostala na scénu tato povedená partička.

Podle obžalované ženy její partner nakupoval léky a vyřizoval komunikaci se zákazníky. Že se jejich byznys dostal na stejnou úroveň jako je například dealerství drog, netušila.

Údajně prodejem dostali mezi své klienty téměř 237 tisíc tablet léků. Dostali za ně až 4,6 milionu korun. Obžalovaná se netajila, že za utržené peníze si dvojice pořídila byt s autem.

Dvojice se prý ještě měla dopustit nelegálního dovozu a prodeje nekolkovaných cigaret.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře