Nehoda na Bruntálsku: Mrtvý motorkář, druhý skončil v potoce

BRUNTÁLSKO - V sobotu 21. dubna došlo k dvěma vážným dopravním nehodám a v obou případech hráli hlavní roli motocyklisté.

Reklama

 

V sobotu došlo k dvěma nehodám motorkářů, obě události od sebe dělila hodina a půl a čtyři kilometry. V obou případech museli zasahovat záchranáři Moravskoslezského kraje.

K oběma nehodám došlo na Bruntálsku, v okolí obcí Janovice a Ondřejov poblíž Rýmařova.

"K první nehodě byli záchranáři voláni v půl páté odpoledne, a to do obce Janovice. Osmapadesátiletý muž utrpěl při nehodě a pádu stroje z mostu do potoka těžké poranění, a to v oblasti horních i dolních končetin. Byl ošetřován pozemními týmy ZZS a na pomoc vzlétl také ostravský vrtulník LZS," prozradil Lukáš Humpl, mluvčí moravskoslezských záchranářů.

K druhé nehodě došlo u obce Ondřejov. "Když týmy ZZS dorazily k motocyklistovi v Ondřejově, byl v bezvědomí a v kritickém stavu. Při jízdě se svým strojem narazil do budovy. Přivodil si mnohočetná poranění a jeho stav se rychle zhoršoval. Pacient, jehož totožnost posádky ZZS neznaly, byl za kontinuálního ošetřování naložen do vrtulníku a transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Během letu však u něj došlo k selhání krevního oběhu a posádka musela zahájit resuscitaci. Ta nebyla přes veškerou snahu úspěšná a zasahující lékař musel po tři čtvrtě hodinovém úsilí konstatovat smrt pacienta," dodal Humpl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Bruntálsko

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace
Za silvestrovskou oslavu hrozí důchodci až 18 let! Za silvestrovskou oslavu hrozí důchodci až 18 let!
Za 9 let bylo na severu Moravy rekonstruováno 377 km silnic, ukázala analýza Za 9 let bylo na severu Moravy rekonstruováno 377 km silnic, ukázala analýza

Osoblažka vyjíždí na trať a startuje letní turistickou sezónu Osoblažka vyjíždí na trať a startuje letní turistickou sezónu
Muže z Bruntálska rozdrtil stroj, na místě zemřel Muže z Bruntálska rozdrtil stroj, na místě zemřel

Komentáře