Na sedačkové lanovce na Javorovém vrchu v Beskydech uvízlo 27 lidí

Sedačková lanovka, ilustrační foto. Foto: archiv Facebook Ski KlínySedačková lanovka, ilustrační foto. Foto: archiv Facebook Ski Klíny

Třinecko - Na Javorovém vrchu v Beskydech u Třince se zasekla klanovka s 27 lidmi. Poslední lyžař byl z lanovky slaněn zpět na zem po dvou hodinách. Nikomu se nic vážného nestalo, pouze jeden lyžař byl ošetřen na podchlazení.

Reklama

Promrzlí lyžaři viseli na sedačkách zhruba dvě hodiny. Počasí bylo slunečné, teploty nad nulou, avšak vál vítr.

Na místě zasahovali členové Horské služby Beskydy a několik jednotek hasičů.

Lanovka zůstala stát okolo 10. hodiny v sobotu 21. února 2015. Příčinou byla podle mluvčího moravskoslezských hasičů Petry Kůdely pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci.

Sobotní nehoda nebyla ojedinělá. Kvůli zaseknuté lanovce zasahovali horští záchranáři v Jeseníkách ve skiareálu Karlov 6. února 2015, kde záchranáři museli evakuovat 16 dětí z lyžařského výcviku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR


Komentáře