Kulturní památku v Krnově prý zapálily dvě nezletilé děti!

KRNOV - V závěru minulého roku, 20. prosince, došlo k požáru bývalé textilky a kulturní technické památky Karnola v Krnově. Kdo za požár může?

Reklama

Podle všeho bývalá továrna skončila v plamenech vinou dvou nezletilých dětí! To aktuálně tvrdí policisté. Není to poprvé, kdy omladina způsobila na severní Moravě katastrofu. V červenci dva osmnáctiletí mladíci zapálili historický kostel v Gutech na Třinecku a nyní se oba pyromani nacházejí ve vazbě. Teď se zdá, že další požár cenné budovy má na starost opět mládež!

Co se tehdy před Vánoci stalo?

Hasiči se 20. prosince 2017 dali do boje s rozsáhlým požárem národní kulturní památky - vzorkovny továrny na vlněné zboží Alois Larisch a synové (bývalé Karnoly). Ta měla být základem textilního muzea.

Na něm se mělo začít pracovat od nového roku a původně se plánovalo, že bude dokončeno do roku 2020. Teď asi bude vše trochu jinak.

Mělo hořet ve dvou křídlech budovy nacházejících se v ulici Říční okruh. Při požáru se údajně nikdo nezranil.

Co teď?

Město Krnov chtělo v budově vytvořit textilní muzeum. Památkáři se snažili z objektu dostat všechny cenné exponáty, které se daly zachránit. Cenné relikvie se prý převáží do opavských mrazíren. Šance, že město muzeum vytvoří stále žije.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Krnovsko

V Krnově hoří kulturní památka V Krnově hoří kulturní památka
Vzali domů bezdomovce. Ten pak nechtěl odejít Vzali domů bezdomovce. Ten pak nechtěl odejít
Obchvat Krnova se konečně začal stavět! Obchvat Krnova se konečně začal stavět!

Firmy z krnovské průmyslové zóny slibují stovky pracovních míst! Firmy z krnovské průmyslové zóny slibují stovky pracovních míst!
Při nehodě autobusu a dodávky u Krnova se zranilo 5 lidí Při nehodě autobusu a dodávky u Krnova se zranilo 5 lidí

Komentáře