FOTO: Vagóny na vlečce se neovladatelně řítily po trati a převrátily se

Paskov - Několik plně naložených vagónů s uhlím se řítilo ve čtvrtek (19.2.2015) po železniční vlečce rychlostí kolem 90 km/hod a několik se jich převrátilo, nikdo nebyl zraněn. Nehodu vyšetřuje Drážní inspekce.

Reklama

Vlak se z dosud nezjištěných příčin dal do pohybu. "Z vlečkové stanice Důl Staříč ujelo 22 vozů naložených uhlím. Tyto vozy jely směrem do vlečkové stanice Důl Paskov, kde na výhybce vykolejilo 21 vozů. Při jízdě nabrala souprava rychlost až 91 kilometrů za hodinu,“ uvedl Martin Drápal, mluvčí z Drážní inspekce.

Při nehodě byly poškozeny nákladní vozy i železniční trať. Podle mluvčího celková škoda prozatím nebyla odhadnuta. "Mimořádná událost nemá vliv na osobní dopravu,“ dodal Martin Drápal.

Provozovatelem vlečky je společnost AWT.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře