Utečenci u Ostravy? Zamíří na Frýdecko-Místecko

Stará Ves n/O, Vyšní Lhoty - Do prázdného objektu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí se mají stěhovat uprchlíci. Prý je to fáma. Avšak pravda je, že se otevře zařízení ve Vyšních Lhotách. Dosavadní kapacity v Bělé pod Bezdězem a v Zastávce u Brna přestávají stačit.

Reklama

Paniku v malé obci u Ostravy vzbudila jedna internetová zpráva. Ta tvrdila, že se bývalé vojenské objekty, jako jsou kasárna, mají vyčlenit pro ubytování uprchlíků. Zmíněn byl i objekt ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Podle starosty Dalibora Dvořáka ministerstvo vnitra spekluace vyvrátilo. Kasárna, která se v obci nacházejí, dostala obec od státu jako dar.

Ovšem pravdivá je informace, že uprchlíci zamíří do zařízení ve Vyšních Lhotách. Kvůli stále rostoucímu počtu migrantů ministerstvo vnitra chce jednat s Vyšními Lhotami a Moravskoslezským krajem o dřívějším otevření zdejšího areálu.

V zařízení Bělá pod Bezdězem je nyní umístěno 467 cizinců a pohybuje se na hraně své kapacity. V Zastávce u Brna jde o 194 běženců a nově přibylo dalších třicet.

V první fázi by mělo zařízení ve Vyšních Lhotách pojmout až 220 uprchlíků, kapacita zařízení je ale více než dvojnásobná. Objekt ovšem dosud není připraven.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Frýdecko-Místecko

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc
Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění
Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova

Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem
Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík
Šel na houby a už se nevrátil Šel na houby a už se nevrátil


Komentáře