Studénka. Soud zprostil obžaloby všechny obžalované

Soudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSoudní kladívko, ilutrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

NOVÝ JIČÍN - Okresní soud v Novém Jičíně zprostil viny všechny obžalované v kauze železniční nehody ve Studénce. ta se stalav v létě 2008.

Reklama

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se odvolal. Většina obžalovaných se čtvrtečního (7.12.2017) soudu nezúčastnila.

Soudce Jaromír Pšenica řekl, že soud tak rozhodl proto, protože se neví, proč ten most spadl.

"Můžeme se nyní jen domýšlet, ale nevíme to. Také skuteční odborníci se jen domnívají. Proto soud nemůže rozhodnout o vině či nevině."

Soudce odmítl argument jednoho ze znalců. Ten uvedl , že pád mostu zavinil souhrn celé řady pochybení. Avšak podle soudce pochybení je nutné pojmenovat. Nelze to říci obecně.

Neštěstí se stalo 8. srpna 2008 na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Olomoucí, ve Studénce na Novojičínsku.

Před rozjetý mezinárodní rychlík spadl rekonstruovaný most.

Při nehodě zahynulo osm lidí, dalších 95 cestujících bylo zraněno, z toho devět velmi těžce. Někteří mají doživotní následky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR


Komentáře