Soud zamítl návrh na insolvenci Vítkovice Mechanika

Vítkovice - Krajský soud v Ostravě zamítl insolvenční návrh na firmu Vítkovice Mechanika. Věřiteli se podle soudu nepodařilo prokázat, že je dlužník v úpadku.

Reklama

Insolvenční návrh podala společnost PHR Estate ze skupiny Wetag.

Vyplývá to z usnesení zveřejněného na internetových stránkách www.justice.cz. O insolvenčním návrhu, který minulý týden podala rovněž společnost Wetag Invest na Vítkovice Power Engineering, další firmu ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG), zatím soud nerozhodl.

Mluvčí Vítkovic Eva Kijonková uvedla, že ani jedna společnost není v úpadku a že skupina doloží, že má na zaplacení teoretických pohledávek peníze.

Postup skupiny Wetag je podle ní reklamní kampaní. „Každá správná kampaň má fázování, a tak nás nepřekvapuje, že Wetag interpretuje zamítnutí svého návrhu na konkurz Mechaniky jako úspěšné vymáhání pohledávky. Je to smutné zneužívání insolvenčního práva,“ uvedla mluvčí Vítkovic Eva Kijonková.

SOUVISEJÍCÍ:  Dvě firmy holdingu Vítkovice Jana Světlíka čelí insolvenčním návrhům

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře