Soud poslal OKD do úpadku. Vláda bude jednat o sociálních i ekonomických dopadech

OSTRAVA, KARVINSKO - Těžební společnost OKD poslal Krajský soud v Ostravě do úpadku. Insolvenčním správcem jmenoval soud pražského advokáta Leeho Loudu.

Reklama

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) bude v úterý (10.5.2016) na Ostravsku řešit situaci v hutích, které se mohou kvůli krizi v OKD dostat do problémů. Pro ArcelorMittal mají dodávky uhlí zásadní význam, OKD dodává hutím více než 50 procent roční spotřeby.

Dalším tématem je zaměstnanost a sociální dopady na moravskoslezský region.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) chce vláda udržet OKD v chodu. Vláda ve středu (11.5.2016) projedná návrh nařízení vlády o sociálním příspěvku pro propouštěné zaměstnance a opatření aktivní politiky zaměstnanosti, zaměřené zejména na Moravskoslezský kraj.

Odboráři v OKD zůstávají ve stávkové pohotovosti, žádné další kroky ale nechystají.

V dolech OKD zatím funguje běžný provoz a dál se těží uhlí. Společnost má zhruba 9800 kmenových zaměstnanců, asi 2500 dodavatelských a 200 agenturních pracovníků.

Vedení společnosti OKD se seznámilo s usnesením Krajského soudu v Ostravě, který na základě podané žádosti o zahájení insolventního řízení poslal naši těžební společnost do úpadku. V souladu s verdiktem teď bude na počátku srpna následovat přezkumné řízení a schůze věřitelů, kteří rozhodou, zda OKD půjde do konkurzu, nebo schválí reorganizaci firmy.

V zákonné lhůtě by pak byl předložen reorganizační plán, který musí nejprve schválit věřitelský výbor. „Stávající management firmy, jak už mnohokrát deklaroval, se zcela jednoznačně přiklání ke druhé variantě – tedy zachovat chod firmy a postupně uspokojovat pohledávky svých věřitelů,“ řekl Ivo Čelechovský, mluvčí OKD.

SOUVISEJÍCÍ: Tripartita k OKD v Ostravě: Na podzim má skončit 873 zaměstnanců

Pavol Krúpa podal trestní oznámení na management OKD

OKD podalo samo na sebe insolvenční návrh, dluží 17 miliard

Insolvence OKD v otázkách a odpovědích

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře