Soud NWR omezil rozhodování o OKD. Hrozí, že nebude na květnové výplaty horníkům

OSTRAVA, KARVINSKO - Předběžným opatřením ostravský krajský soud omezil možnost NWR, která vlastní OKD, o těžební firmě rozhodovat. rozhodovat. Společnost je v insolvenci. Přes 17 miliard dluží více než 650 věřitelům.

Reklama

Pro OKD to znamená, že všechny kroky, které se budou týkat  těžební firmy, musí schválit věřitelský výbor. Dokud nebude ustanoven, rozhodující pravomoc bude mít insolvenční soud.

O předběžné opatření požádalo samotné OKD. Podle mluvčího firmy Ivo Čelechovského bylo cílem aby vedení OKD v rámci insolvenčního řízení v maximální míře předešlo pochybnostem o podjatosti vedení těžařské firmy, zajistilo rovný přístup ke všem věřitelům a transparentní nakládání s majetkem OKD.

Předběžné opatření se podle rozhodnutí soudu týká například případného zastavení těžby, byť částečného, nebo jiného omezení provozu.

Současným velkým problémem OKD je, že firmě dochází hotovost a hrozí, že například nebude mít na květnové výplaty. Odboráři pohrozli stávkou.

V dolech OKD se nadále těží uhlí. Firma má nyní zhruba 9800 kmenových zaměstnanců, 2500 dodavatelských a 200 agenturních pracovníků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře