Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?

Čtyřpruhová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comČtyřpruhová silnice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

OSTRAVA - Po mnoha letech tahanic a sporů se podle Moravskoslezského kraje podařilo zajistit shodu nad technickými podmínkami protihlukových stěn, které byly hlavním jádrem problémů dostavby obchvatu Poruby na Opavu. Má být nastartován pozitivní proces, který by měl vést konečně k dokončení stavby Prodloužené Rudné.

Reklama

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) oznámil, že dostavba prodloužené Rudné má pokračovat.

Chybí dostavět zhruba 400 metrů silnice, která je naplánována jako čtyřpruh a odvede dopravu od dálnice D1 (exit 354) přes první část obchvatu Poruby (silnice I/11) - napojení na ulici 17. listopadu - až na stávající silnici u Krásného Pole.

Investorem je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dostavbu komplikovaly spory mezi odpůrci silnice kvůli údajnému nedostatečnému odhlučení komunikace, na které se počítá s intenzivním provozem.

Auta jedoucí na Opavsko nyní projíždějí přes Porubu, konkrétně po ulicích 17. listopadu a Opavská.

Kraj ale upozornil, že přestože mělo být dosžaeno dohody, proces povolování stavby není potvrzen, neboť formální povolovací proces není dokončen.

„Je to o změně postojů obou stran a nalezené ochotě ke kompromisu. ŘSD nyní s respektem vychází vstříc oprávněným obavám obyvatel této lokality a navrhlo nové řešení protihlukových stěn,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

Upřesnil, že ŘSD navrhlo a připravilo projekt, který před hlukem ochrání všechny obyvatele, kteří v blízkosti frekventované komunikace bydlí. Nový návrh protihlukových stěn navíc výrazným způsobem sníží hlukovou zátěž na pozadí pro hustě osídlené části Ostravy Poruby a pacienty blízké Fakultní nemocnice Ostrava.

Konečně jsme dosáhli shody nad technickým řešením protihlukových stěn a byli jsme ujištěni, že kvalita protihlukových stěn nemůže už být snížena. O to jsme se snažili od počátku," konstatoval zástupce Občanského sdružení Skalka Dušan Richtár.

Co bude následovat v dalších dnech? Dojde k zastavení projednávání „starého“ stavebního povolení a bude zahájeno vydání nového, které bude obsahovat již oběma stranami odsouhlasené provedení protihlukových stěn. Zároveň budou probíhat jednání o dalších částech celé stavby. Vzhledem k zákonným lhůtám dojde ke zveřejnění nových dokumentů zhruba v polovině února 2019.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR
Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák


Komentáře