Ostravské laguny: Nekonečný příběh není u konce, a brzy nebude...

Karel Havlíček, Tomáš Macura, Ivo Vondrák. Foto: archiv Město OstravaKarel Havlíček, Tomáš Macura, Ivo Vondrák. Foto: archiv Město Ostrava

OSTRAVA - Tři lokality se starými ekologickými zátěžemi navštívil v Ostravě ministr průmyslu a obchodu Karel Javlíček (za ANO). Ropné laguny po bývalé chemičce Ostramo stále nejsou odtěženy a oblast ještě dlouho nebude rekultivována.

Reklama

Karel Havlíček s ostravským primátorem Tomášem Macurou (ANO) navštívil areál bývalé chemičky Ostramo, poté si prohlédl heřmanický odval a byli se podívat do kontaminované oblasti u bývalého dolu Trojice.

"Věřím, že uznal (ministr) potřebu priorit, kdy laguny Ostramo jsou pro nás nejvýznamnější zátěží a na odstranění lagun se musíme primárně zaměřit. Trojice, kde nebezpečí není tak akutní, může chviličku posečkat. Projekt asanace Trojice vycházel z deset let starých průzkumů a nevíme, zda se za ta léta něco změnilo a zda kontaminace neposunula,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Podle Macury sanace lagun skončí v roce 2020.

Jenže nebude hotovo. Pak nastane období přípravy povolení dalších rekultivací.  "Plocha má být zazeleněna," potvrdil minstr Karel Havlíček.

"Chci jen připomenut, že termín konec roku 2020 se týká nadbilančních kalů, které budou do konce roku 2020 vytěženy a vymístěny mimo město Ostravu,“ dodal primátor Tomáš Macura.

"U Trojice není třeba nic uspěchávat. Nejdříve dokončíme průzkum možné kontaminace a až poté se rozhodneme, jak budeme postupovat dál,“ zdůraznil ministr Karel Havlíček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře